Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy a döntött...

Az normális, hogy a döntött törzsű evezést a hátsó vállamnál érzem?

Figyelt kérdés

7-9 kg körül lehet valahol a súly, amivel dolgozok, nem is érzek semmit a hátamban, csak ilyen van. Ennek lehet köze hozzá? Kicsi a súly, így más izom veszi át a terhelést? Vagy rosszul csinálok valamit?

Igyekszem a könyökömet hátrahúzni és minél szorosabban a testem mellett tartani, nem bicepszből dolgozni. A bicepszet nem is érzem, eddig rendben. De a hátsó vállat miért? Túl gyenge?



2021. jan. 4. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2021. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen,normális ,mert a dőntött t evezes egy alapgyakorlat.Nem tudod kikapcsolni a nunkából.Masodlagos terheles éri a hatsóvállakat,az alkart a bicepszeket az alsóhátat,a comb hátsó reszet,vádlikat.


Mivel a hátsóváll egy kis izomcsoport a hatadhoz képest,egő érzés jelentkezik.

Tovabbra is figyelj a könyöködre.Ha a bicepszet nem ,vagy alig érzed,akkor jol csinálod.

2021. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De olyan, mintha elsődleges terhelés érné... Mást meg nem érzek, csak azt.
2021. jan. 5. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz kene meg az,hogy pontosan milyen az edzésed.

Mit xsinálsz vállra,mennyit.Es a kivitelezést en innen nem tudom látni.

Ha szélesebben fogsz akkor a hatad középső belső resze dolgozik jobban.Ha szűkebben,akkor a szelei edződnek jobban

A felsőhát pedig teljesen.

Nehéz lenne besorolni mert vastagító hatasa mellett azert a latismus is dolgozik.

Probalj több variaciót.

Ha úgy érzed nincs meg az agy izom kapcsolat,akkor javaslom a t rudas evezest.Azzal meg tudod erezni,ra tudsz erezni jobban.Amikor felhúztad a rudat rafeszítesz a hataddal..

2021. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végre sikerült kizárni a vállat! Végig feszesen tartottam a széles hátizmot, és minél jobban koncentráltam, hogy hátból húzzak, és kizárjam a vállat.

Eddig mindig elvette az otthoni hátazástól a kedvem ez a gyakorlat, de mostmár jó lesz remélem. :)

2021. jan. 7. 01:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!