Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik azok a gyakorlatok,...

Mik azok a gyakorlatok, amelyeket dumbbellel lehet végezni de kettlebellel nem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szűk fogású fekvenyomás.
2021. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

A kérdésnek nincs értelem.


Ugyanazt megtudod egy vietnámi papuccsal csinálni mint egy mondjuk egy túrabakanccsal, de még is bakancsot fogsz felvenni ha mondjuk elmész hegyet mászni.


Kettlebell, kialakítása által teljesen más gyakorlatokra/célra lett tervezve (helyesebben előbb volt a Girja/súlymérő amiből kialakult a sport), mint egy dumbbel. Nem igazán felcserélhetőek.


Itt a gyakorlatok a mérvadóak és hogy annak milyen eszköz felel meg, és nem fordítva.

2021. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/2:

értelek, nézd egy szakítást(snatch), fejfölé nyomást stb.

ebből indult a kérdésem.

sőt: a kérdés alapja az volt, hogy pl. nem szeretnék venni mind kettlebell-t mind dumbbell-t itthonra (karantén alatti edzés miatt),innen jött a kérdés.

2021. jan. 19. 18:43
 4/4 Mr.Q77 ***** válasza:

Hmmm


hát ha Covidután a termi edzéshez térnél vissza akkor szerintem most fölösleges otthonra sok pénzt kiadni.


Kettlebell hez mindenképpen javasolt legalább 3 hónapos alap kurzus elvégzése instruktor mellett. szóval magadtól ne kezdj bele (meg most eléggé elszálltak a kettlebell árak). akkor marad dumbell, de akkor abból illene venni egykezest 2 kezest (súlykészlet) meg legalább egy fekpad stb.


Ha csak az a cél hogy kihúzzad valahogy a covid végéig akkor pl én fegyencedzést javasolnám (bár jómagam sose csináltam) ahhoz nem kell nagy beruházás, max egy ajtókeretre szerelhető húzódzkodó keret.A különböző fekvőtámasz variációk/egylábas guggolás stb ad egy kis időre kihívást.

2021. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!