Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezd kimenni a divatból a...

Kezd kimenni a divatból a régi vágású, osztott edzésterv?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben rengeteg cikk, videó jött velem szembe, ahol pont hogy a heti egszeri "szétbombázás" ellen érvelnek, legtöbbször teljes testes/push pull leg/felső alsó felső alsó edzésre lyukadnak ki.


Én régen mindig mindenhol azt olvastam, hogy heti egyszer edzünk meg mindent, de akkor legyilkoljuk.


Ti nektek mi vált be?



2021. jan. 9. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Heti 3 teljes testet csinálok. Én ezt jobban szeretem, fejlődök is vele, az osztott nem vált be.


De régen is voltak izmos natural emberek, most is, egyik sem csodamódszer. Ha rendesen leedzel mindent, onnantól az étkezésen és a pihenésen múlik.

2021. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az osztott valt be es szinte mindenki ugy edz akit ismerek.
2021. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KárpátokGéniusza ***** válasza:
konditeremben teljes testest csináltam időtakarékosság miatt (mert csak heti 1-2 szer mentem) de otthon osztottan edzek és nekem az jobb
2021. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Osztott módszerrel edzek.
2021. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Heti 3 teljes testes edzésem van. Nem tudom, hogyan fejlődnék más módszerrel, sosem próbáltam. Nekem ez kényelmes így, amíg fejlődök, nem változtatok. Amúgy a jelenlegi (naturál) álláspont az, hogy hetente legalább kétszer kell edzeni minden izmot.
2021. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerinten itt a lényeges pont az, hogy kell nőnie az erőszintnek is ha valaki izmosodni akar és az heti 1 edzéssel elég gyérül fog csak menni. Nekem a tapasztalatom is az, hogy olyan gyakorlatokkal tudok "hipertrófia munkát" végezni, amit érzek, tehát amihez adaptálódott az idegrendszerem. Ehhez kell a gyakorlás.


Elvileg a fehérjeszintézis szempontjából is jobb a gyakori edzés de ezt már azért nem tekinteném készpénznek.

2021. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az osztott valt be. Ha csak 1 gyakorlatot csinalok akkor olyan bemelegites finingem van ha meg tobbet akkor orakig tartana. Sose csinaltam tul sokaig feltem h tomeget vesztek. Max ilyen atmozgatasnak kihagyas utan. Ti am ki tudtatok gyurni magatok teljes testel? Marmint ugy rendesen. 45os kar bitang hat, mell, lab mellé vekony derek meg kockahas meg ilyesmi?
2021. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl. a teljes test nem jön be, alsó-felső bontásban edzek régóta és ott sincs sok gyakorlat. Így jól tudok fókuszálni egy-egy edzés alatt és a gyakoriság is több, mint a heti egy. Azt hozzátenném, hogy ez sem tökéletes és egy bizonyos szinten kellenek kompromisszumok, most pl. lábat csak heti egyszer edzek, tehát azt kvázi "oszott módon", felsőtestet meg háromszor. Volt olyan is, hogy heti 3x guggoltam. Nyilván mindig abban fejlődtem jobban, amit gyakrabban edzettem. Nem lehet mindenben egyszerre fejlődni, nincs tökéletes felosztás, mindig az aktuális célhoz kell igazítani.
2021. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem nem érdemes azzal foglalkozni, hogy melyik éppen a legtrendibb vagy a tudomány jelenlegi álláspontja szerint optimális terv. Mindig az lesz a legjobb (azaz az fog beválni) amelyiket a leghosszabb ideig, hosszú távon képes vagy fenntartani. Ez pedig az lesz, amelyiket a legjobban élvezed, mert azt fogod abbahagyni a legkisebb eséllyel. Próbálj ki párat és használd azt, amelyiket a leginkább élvezed.


Saját példa: az osztottat imádtam régen, viszont egy jó ideje örülök, ha a heti 3 alkalmat be tudom zsúfolni. Emiatt először upper-lower split-et alkalmaztam, viszont amikor 1-1 nap kiesett, akkor tolódott az egész és bekavart (általában a lábat ilyenkor szépen kihagytam). Ezen felül valahogy nem jött be, nem passzolt, nem élveztem annyira az edzéseket. Pár hónapja teljes testes (full body) edzést használok, heti 3x. Nagyon élvezem, mert nincs gond a kihagyásokból (max 2-3 nap és jön a következő) és nem kell észben tartanom melyik nap a következő (upper vagy lower). Ugyanakkor az edzések kicsit hosszabbak (90 és 105 perc között).


És akkor hogy ne kerüljem el a fő kérdést sem: nekem a teljes testes vált be. Soha nem fejlődtem előtte ilyen gyorsan még. Plusz így nem tudom kihagyni a lábnapot, ami 1 plusz nálam. :)

2021. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!