Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet úgy is izmot építeni,...

Lehet úgy is izmot építeni, hogy nincs meg a testsúlykilogrammra előírt fehérje mennyiségnek a bevitele?

Figyelt kérdés
Visszagondolva, az elmúlt hónapokban fix, hogy nem vittem be annyi fehérjét, mint kellett volna, mégis szemmel látható változás van. Gondolom lehet valamennyi izmot felpakolni, csak nem lesz optimális a fejlődési ütem.
2021. jan. 11. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint lehet.
2021. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
"előírt" "kellett volna" ezek kicsit logikailag ellentmondásosak azzal, ha fejlődtél, nem? Egyébként meg ezek hol vannak előírva? A Bibliában?
2021. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Külföldi, illetve magyar testepitessel, fitnessel foglalkozó oldalakon.
2021. jan. 11. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit olvasol (általában 1-2g/testtömeg kg közötti ajánlások) csak általános ajánlás az optimális fejlődéshez.


A fejlődés emellett még sokmindentől függ. Például:


1. Mint mondtam és magad is látod, ezek ajánlások az optimális fejlődéshez. Fejlődni lehet kevesebbel is, csak nem optimálisan.


2. Van a dolognak genetikai vonzata is. Egyesek kevesebb fehérjével is jobban fejlődnek.


3. Számít az összkalória is. Ha a szervezetednek nem kell fehérjét pazarolnia az építkezéshez, mert zsír/szénhidrát van, akkor azt tudja használni. A szervezet sem teljesen hülye.


4. A fejlődés nem mindig izomépítés, testzsír arány csökkenéstől izomdefiníciót nyersz és (ruha nélkül) nagyobbnak fognak hatni az izmaid.

2021. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első pár hónapban szinte mindegy, hogy mit eszel úgyis fejlődni fogsz. Én 1 éve foglalkozok testépitéssel és csak ritkán nagyjából számolom a beviteleket. Amire fokuszalok az az, hogy kalória töbletbe legyek és lehetőleg minél több proteint vigyek be. Nekem sincs meg a 2ttkg protein és mégis fejlődök.
2021. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet sütőolajjal is kocsit hajtani?

Lehet .

Epíthetek sárból is házat?

Persze.


Nem baj,hogy fejlődtél,az is jó ha kevesebb fehérjével sikerült megoldani.

Csak nehogy becsapd magad,és elhidd,hogy te más vagy,különb vagy,és majd a végén fele akkora befektetéssel többre jutsz,mint a másik,aki többet tesz bele,ugyanolyan képességekkel,genetikával,mint te.

Szvl érted,az elv,ami mentén elkezdesz haladni,az a nem jó ebben az egészben.

Hajszálpontosan nem lehet kalkulálni.Az 1.5-2gr ig találsz a szakirodalomban ajánlásokat.De azért már el ne hidd,hogy a kezdőszinten túl 0,5gr al fogsz izomtömeget epíteni!Es itt a hangsúly az *izom* tömegen volt.

Es nem a hájas diszno formán.

Mert nőni nőhetsz,csak így minek?

2021. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
valamit benéztem. 160-190 gramm környéki fehérjét viszek be. jelenleg 79 kiló vagyok.
2021. jan. 14. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Az pont jo akkor.
2021. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!