Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mellizom lenyújtásának céljábó...

Mellizom lenyújtásának céljából jó ötlet, ha a kézisúlyzós tárogatást az alsó holtponton megtartom és nem préselem össze?

Figyelt kérdés
Vagy nyújtsak le inkább a szokott módon?

2021. jan. 11. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyújtsd le nyugodtan úgy, hogy bele tudj lazulni, súly nélkül. Edzés során meg használd ki a teljes mozgástartományt. Én mondjuk utálom a tárogatást, erősítésre sem használnám, nem hogy nyújtásra, úgyhogy biztos elfogult vagyok. :D
2021. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb nyujts le kulon. Akkor tudsz rendes sullyal tarogatni.
2021. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz, szerintem jól le lehet nyújtani úgy is
2021. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy nyújtom a mellem, hogy megfogok két kezembe egy pólót és a fejem felett hátra leviszem a hátam közepéig. Az intenzitás úgy tudod fokozni vagy enyhíteni, ha minél közelebb vagy távolabb van a két kezed egymástól. Ha túl kicsi a póló, akkor egy seprűnyél is tökéletes.
2021. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Két okból jó.: 1/nem ego-ból megválasztani a súlyt.

2/ mint aktív statikus nyújtás, kiváló.


Aki a teljes mozgástartományban edz, és minden ismétlés után kitartva stabilizálja 1-2 mp erejéig a gyakorlatot annak nem szükséges konkrétan nyújtania, passzívan. Viszont ez nagyon kiszedi az ember erejét, hamarabb elsavasodik az izom, jobban terheli a keringést, szóval a legtöbb kondis inkább a testépítős verziónál marad, majd a végén jobb esetben rendesen lenyújtja. Én sem bírom motivációval az össze gyakoraltot így kivitelezve. Viszont a könnyebb, "egyszerűbb" gyakorlatokat így végzem, mint pl. a tárogatás, áthúzás, koncentrált bicepsz, stb.

2021. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Plusz súllyal nem nyújtunk mert az izmok szakadásáhot vezethetnek.
2021. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!