Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szettezhetek váll és tricepsz...

Szettezhetek váll és tricepsz gyakorlattal push, azaz tolónapon?

Figyelt kérdés

Fekvenyomás, chest press és tárogatás menne mellre.

Tolódzkodás (sittes vagy segédsúlyos) és letolás menne tricepszre.

Mellről nyomás és oldalemelés menne vállra.


Tehát a tricepsz és vállgyakorlatokat szeretném egy szettbe tenni az időtakarékosság végett. Ennek van értelme? Illetve melyik tricepsz gyakorlatot melyik vállgyakorlattal lenne jobb összetenni?

És ha bekerülne a tricepsznyújtás fej fölött tolódzkodás helyére, akkor hogyan lenne érdemes szettezni?


6 napon belül kétszer edzenék.



2021. jan. 14. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mellről nyomást mindenképpen külön csinálnám, mert egyrészt "nagy" gyakorlat, másrészt valamennyire a tricepsz is dolgozik.

Oldalemelés viszont mehet letolással meg tricepsznyújtással is, én ami edzéstervet követek ott mindkettő mellet van oldalemelés.

Gondolom tolódzkodás mellé is elférne, de abban nem vagyok biztos, nem sokszor tolódzkodtam, nem tudom mennyire dolgozik ott a vállnak az a része ami az oldalemelésnél is.

2021. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Mell hát váll, aztán mell kar láb. Has bármikor. A mellre sok gyakorlat van. Érdemes ketté szedni. Hogy. Szép legyen.mindre van minimum hat gyakorlat amit érdemes. Nem szedtem külön a húzó toló napom. Ez nem nem volt sem a flex, sem az arnie könyvben. Inkább a. Szettek. Hogy ameddig a mell pihen, mehetsz a bicepsz. egyből. Utána vissza .. Na ilyenkor lehet időt spórolni. Aztán vissza a. Mell gépre .az ilyen szuper szettel

a. Szigorú egy perc széria között, egy másik gépen telik. .

2021. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy végzek tolódzkodás mellett edzésenként felváltva nyújtást és letolást.

Tehát:

Fekvenyomás: 5 sorozat

Chest press, tárogatás, mellről nyomás, oldalemelés, tolódzkodás: 4 sorozat

Tricepsznyújtás/letolás: 3 sorozat


Ez így jó lehet, ha 6 nap alatt kétszer edzenék?

Tehát pl. ha edzek hétfőn, akkor edzek csütörtökön, majd vasárnap is. Azaz 3 naponta jönne a tolónap.


Ezek alapján jó elgondolás, ha az alapgyakorlat mellett váltogatom az izolációs tricepsz gyakorlatokat?


A sorozatszámok milyenek? Az oldalemelés esetleg legyen inkább 3 széria? Vagy a 3 sorozatosok legyenek inkább 4? Esetleg az összes mellgyakorlat menjen 5-tel? Netán a fekvenyomás 6-tal? Vagy inkább az is 4-gyel? Valami változtatás szükséges egyáltalán?

2021. jan. 14. 02:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neha jo meg kell szettezni. Varialhatod barhogy, csak ne menjen a nagyobb suly rovasara. Foleg azzal tudsz izomtomeget novelni
2021. jan. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen
2021. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!