Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kockahasat szeretnék, és...

Ha kockahasat szeretnék, és nemsok, de pont annyi zsír van a hasam felett, hogy nem látszódna, akkor most érdemes lenne cardiozni kezdenem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, sőt konditerembe is jártam 2 éven keresztül kisebb kihagyásokkal a mostani karanténig, de a hasamon pont van annyi zsír, hogy nem látszódik a hasizmom, pedig nyílván van. Most érdemes lenne-e elkezdenem pl. futni járni, vagy akkor csak izom tűnne-e el, kéne-e melette edzeni, akár hasra akár egész testre, hogy ne fogyjon el az ami van, aztán amikor már elfogyott megfelelő mennyiségű zsír, aztán kéne elkezdenem hasra edzeni, illetve étrenddel mihez kezdjek. Lehet nagyon nagy hülyeségeket írok, pont ezért nem vágok rögtön bele, hanem itt szeretnék megbizonyosodni minden információról és lépésekről.

2021. jan. 14. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, kell mellette edzeni az izmaidat is, ha nem adsz stimulust, akkor elfogynak a kalóriadeficit mellett. A fogyáshoz kalóriadeficit kell. A kardió segít, de a diétát nem lehet megúszni.
2021. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Kardiózni csak akkor, ha izmot szeretnél veszteni. Inkább aerobozz, nagyon max HIT vagy HIIT az edzés végén.
2021. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy mi "kardió", ha az aerob és HIIT is a szívet veszi igénybe. Fekvenyomás 8 ismétlés felett?
2021. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

3-as, hát akkor google a barátod :D Vagy feltehetsz te is egy kérdést gyakorin. Bár ahogy elnézem ez valami fura álkérdés akart lenni amit gyorsan meg is magyaráztál valami badarsággal, ami nem igaz.

Hogy jön az aerobhoz és a HIIT-hez a fekvenyomás kardióként? xd

Az aerob alacsonyabb pulzusszámon fut, a HIT és HIIT pedig olykor magasabban, ez inkább állóképességnövelésre jó, de van akinek zsírégetés szempontjából bevált. Én magam nem szeretem annyira, inkább aerob. Lazar Angelov HIITet ajánl. A Kardio azt jelenti, hogy olyan magas pulzusszámmal terheled folyamatosan (20-30p) a testedet, hogy azonnal tápanyagot kell bontania valahonnan. Mivel izmot könyebb bontani mint zsírt, ezért az izom is leépül tőle, nem csak a zsír, lsd kenyai futók. Aerobnál pedig zsírégetőpulzusszámon vagy. HIITnél meg ugye mivel váltakozik, ezért nem folyamatos az a terhelés, megint más. De ne én magyarázzam már el ingyen mezopotámia történelmét is. Kérdezz meg akkor 20kért egy személyiedzőt, ha lusta vagy utánaolvasni ingyen és képezni magad. A fekvenyomás, a 8 ismétlés feletti fekvenyomás, az nem egy kardiomozgás, nem egy futás/lépcsőzés/biciklizés, tehát nem jó példa.

2021. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ezek szerint, ha majd nyitnának a kondik, akkor a súlyzós edzés előtt vagy után lenne érdemes aerobozni?
2021. jan. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!