Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Döntött törzsű evezésnél hogy...

Döntött törzsű evezésnél hogy érdemes a rudat fogni, hogy a lehető legjobban menjen a gyakorlat széles hátizomra?

Figyelt kérdés

Szűken, alsó fogásban? Vagy szélesen inkább? Esetleg szélesebb fogásban?

Ha jól tudom, szűkebb fogás esetén széles hátizom, széles fogás esetén pedig lapocka körüli izmok dolgoznak inkább.

Illetve alsó fogásban a széles hátizom még jobban terhelődik.

Javítsatok ki, nem vagyok ebben most biztos...


Egyébként alsó fogásban a bicepsz nem vállal több szerepet és veszi át a munka egy részét, mintha felső fogásban végezném a gyakorlatot?



2021. jan. 15. 02:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Mennyire kell előredőlni? Derékszög? 45 fok? Vagy kevesebb? Kb. hogy a legeffektívebb szélső hátra?
2021. jan. 15. 02:53
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Also fogassal jobban kap a bicepsz. Sot ha atfogsz a rudon akkor is. Felso madar fogasba, (huvelykulyal nem fogsz at) kap szerintem a legjobban. En szuken a trudat szoktam. Dontott torzsu ilyen vall szelesseg korul, de erezni fogod. Meg azt is mennyire dolj elore. Derekszogbe azert mem kell de minel jobban
2021. jan. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-es jól összefoglalta!
2021. jan. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Öh, véletlenül elküldtem... :)

Annyival kiegészíteném, hogy én sokáig szenvedtem azzal, hogy felső madárfogásban rendesen érezzem a hátamat. Lehet, hogy egyénfüggő a dolog, ha nem érzed, hogy kapja a terhelést, próbálj alsó madárfogásra váltani. Nálam valahogy természetesebb az a húzó mozdulat, és mióta váltottam, sokkal jobban fejlődik a hátam. Vállszélességnél picit nagyobb fogásban, hogy kényelmesen tudd magad mellé húzni a karodat.

Vízszinteshez képest kb 30 fokkal legyen a hátad, és húzásnál nem tilos egy nagyon pici fel-le mozgás (5-10 fok), a derekad épsége érdekében.

2021. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na kiprobalom ma enis also madarba. :D bar ugyremlik mintha a csuklom nem szeretné
2021. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!