Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Olyan súlyt válassszak amivel...

Olyan súlyt válassszak amivel éppenhogy megy a 10-12 ismétlés ha beledöglök?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy pl 10kgval egy ideig tudom csinálni,de 15kilóssal már nagyon meg kell erőltetnem magam. akkor a 15kg-s optimáliasbb?

2021. jan. 16. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beledögleni. Szabályosan végre kell hajtani a gyakorlatot annyiszor, ahányszor tudod, vagy inkább közel annyiszor.
2021. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha úgy fogalmazok,hogy van egy súly amivel megcsinálok bicepszre 12-t,de jobban elfáradok és jobban megerőltetem magam mint a másik súllyal,.
2021. jan. 16. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:

8-12 ismétlés a legnagyobb súllyal ami nem megy a helyes végrehajtás rovására. Ha hátból meg lendületből tolod a felét, akkor nincs értelme. Egyébként mit jelent az, hogy "egy ideig tudom csinálni"?

Egyébként én ezért ajánlom mindig mindenkinek a tárcsás kézisúlyzót, mert akkor most rakhatnád 12-13kg-ra is és nem lenne dilemma. Sose értettem a fix kézisúlyzókat otthoni használatra.

2021. jan. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem
2021. jan. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az edzes lenyege h atlepd a hatarod nem h kenyelmesen atmozgasd. Mindig a leheto legnagyobb sulyt hasznald amivel megy szabalyosan.
2021. jan. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"ha beledöglök"

Csinálj még párat - és soha többet nem kell.

2021. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig akkor kell felljeb lépned ha azt a határt, most pl 12-őt (én is 8-12 között próbálok maradni) már könnyedén átléped, teljesíted. Tehát ha 12 helyett már megy 14, akkor nyugodtan menj feljebb, de a 8 mindig legyen meg. Ha nincs meg a 8, akkor menj vissza. vagy ugye nyomsz 1 sorit a kisebbel, még egyet, utána a nagyobbal, utána a kisebbbel. vagy 1 sori kisebb, nagyobb nagyobb kisebb utsóra.

De nem tudok számot írni, mert a 10 és a 15 között még rengeteg súly van, 10ről 12re érdemes felmenni nem 15re, 15re meg max 13ról, tehát ha 12vel jól megy.


24/F

2021. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!