Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Autoimmun betegként van...

Autoimmun betegként van esélyem kigyúrni magam vagy inkább maradjak távol az edzőtermektől?

Figyelt kérdés

169 vagyok 51 kilóval 27 évesen. Van egy reumatológiai autoimmun betegségem (bechterew), amire 2 hetente biológiai terápiás injekciót szúrok a combomba, de az alap soványságom hátterében mai napig nem tudom mi állhat (pajzsmirigyem rendben). Doktornőm azt mondta bármit sportolhatok csak a nehéz súlyokat kerüljem (pl. 50 kg fekvenyomás ahogy mondta).


Szóval kérdésem lenne: van értelme kondiznom (célom a 70kg lenne de soha nem voltam 55-nél több) vagy jobb ha már most elfelejtem ezt a tervet?



2021. jan. 18. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a doki megmondta, hogy sportolhatsz, de nem durván. Akkor sportolj, amennyit lehet. Izmosodni, formásodni fogsz kisebb súlyokkal is.
2021. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most zárva vannak az edzőtermek. De ha vége a cirkusznak, keress olyan helyet, ahol találsz olyan kompetens személyi edzőt aki irányít. Mellette felépíti az étrendet is.
2021. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
esély van
2021. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne kgt nézz hanem format! 195/ 95kg vagyok, de 80kgsen jobban nezteem ki.

Szalkasodj, az megy sajat testsullyal is. Nezd meg Frank Medranot, súlyzós gyakorlatot alig csinal es megis milyen esztetikus, lefogadom hogy nem valami hude nehéz.

Taplalkozz helyesen es edz annyit amennyi belefér.

2021. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna kezdened aktívan sportolni, gyógytornára, jógára járni. Amúgy állapotfüggő, hogy mekkora intenzitással végezheted. Amennyiben nagyon előrehaladott és már alig mozog a gerinc, akkor egész kellemetlen a történet és tényleg felügyetelet kíván. Viszont amennyiben még különösebben nem befolyásol a mindennapi életviteledben.. nyugodtan el lehet kezdeni edzeni. Nyilván a komolyabb megterheléseket, mint guggolás, felhúzás, egyéb gyakorlatok, amik nagymértékben terhelik a csigolyákat érdemes kerülni.. Viszoont érdemes, sőt szükséges mindenekelőtt megerősíteni a törzsizmaidat és a stabilizátorokat, hogy ne a passzív vázrendszered álljon a terhelésnek ellen, hanem sokkal inkább az aktív. Szóval nem mindegy, hogy fekenyomásnál mivel stabilizálod magad. Valóban kezdőként, az ötven kiló is lehet 51 kilóval egész sérülésveszélyes.. uyganakkor megfelelő technikával és törzsizomzattal még a 80 kiló sem brutális.
2021. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Viszoont érdemes, sőt szükséges mindenekelőtt megerősíteni a törzsizmaidat és a stabilizátorokat"


Erre tudnál pár gyakorlatot/jó oktatóoldalt belinkelni?

2021. jan. 18. 14:04
 7/7 anonim válasza:

Már hiányoztál....betegséged előtt nem sportoltál?

Én inkább úszást javasolnék.

2021. jan. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!