Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jóbez az étrend...

Mennyire jóbez az étrend diétához?

Figyelt kérdés

Jelenleg 110-115 kg vagyok, férfi, 23 éves! Szeretnék fogyni, kb 80 kg a cél, normálisabb fizikum. Heti 3x, néha 4x edzek. A következő étrendet találtam:


Reggeli: 50 g zab 30 g fehérjeporral.


Délelőtt: 25g mogyoró (zsiradék miatt)


Ebéd: 150g csirkemell, 50g rizs, 125g zöldségek (párolt mirelit zöldség).


Délután: 50g zab 30g fehérjeporral.


Este: 150g csirkemell, 50g rizs, 125g zöldségek (szintén mirelit)


Ez 1783 kcal, 151g fehérje, 221g szénhidrát 28g zsír.


Illetve milyen zöldség fér bele a diétába?


Tudom, hogy nem minden emberre ugyan az a diéta vonatkozik, csak szeretnék tisztába lenni vele, hogy jó gondolat-e ez a fajta diéta. Eddig is csirkemellet és rizst ettem többnyire, néha reggel 1 szelet kenyeret. Kb 2 hete vagyok diétán.



2021. jan. 18. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy?milyen edzéseket csinálsz?

Ez a kalória így elsőre kevés lesz,jobb lenne fokozatosan lemenni,indítsd mondjuk 2500 kalóriáról,2 hét kb míg megszokja a szervezet,szóval addig ne nagyon higyj a mérlegnek,utána pedig csökkentsd a kalóriát úgy,hogy fél kiló menjen le nagyjából hetente,utána az adott kalóriát folytatod,ha megáll a fogyás csökkentesz vagy növelsz az edzésidőn,és persze igyál vizet rendesen,3 liter legyen meg.

2021. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
179 cm magas vagyok. Általános erősítő edzéseket egyenlőre. Van szobabiciklim, heti 1x kardiozok. Átlagban 40 perc egy edzés, néha több. Már 2 hete fele annyit eszek mint eddig, de nagyon furcsállom, hogy nem vagyok éhes. 500g csirkemellet ettem eddig naponta 100g rizzsel, most szeretném levinni az adagot.
2021. jan. 18. 20:33
 3/9 A kérdező kommentje:
Vizet hála istennek iszok eleget, 3 liter megvan minden nap, inkább 4. Néha cukormentes üdítő.
2021. jan. 18. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor a 80 kg az reális cél,csak türelem.

Ezt az adagot már ne vidd le,500g csirkemell nagyjából 600 kalória,100g rizs (gondolom ez a nyers) az 350 kalória és kb 80g szénhidrát.

Rizst ha variálni szeretnéd cserélheted bulgur,quinoa,köles,kuszkuszra is akár,csirkemellhez se kell ragaszkodni,halak,csirke egyéb részei akár belsőség is nagyon jó,disznót is nyugodtan egyél,de ha zsírosabb pl. karaj akkor cserébe kevesebb szénhidráttal old meg a kalóriát.

Karaj vagy akár oldalas nagyon jó dinsztelt káposztával,sok fehérje jó zsírok,sok vitamin.

Tehát nem kell félni a zsíroktól sem.

Az első hetek eredményi tetszeni fognak,de úgy számolj,hogy ott sok a víz mivel glikogénraktárral együtt ürül a víz is amit megköt,ezért inkább a 3dik héttől mérvadóbb amit a mérleg mutat.

A lényeg max fél kiló menjen hetente,ne csökkentsd a kalóriát drasztikusan,ne éhezz,mert az csak árt és zsír nem fog égni,szóval okosan,olvasgass a témában,türelem és jó lesz ez.

2021. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Éhezni inkább este 10 fele szoktam, mivel ébren vagyok sokszor éjfélig, energiám van, inkább csak a gyomrom korog.
2021. jan. 18. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Jolesz igy ha birod. A csirket is olaj nelkul csinalod h ennyi a kcal? Sztem keves amugy kicsit. En tennek a zabba egy kis mogyorovajat pl. Vagy olivan sutnem a csirket. Esetleg ha kesz a csirkerizs locsold meg egy kupak tokmagolajjal. Fel is dobja meg egeszseges. Enmyi zsirtol alacsonyabb lesz a tesztoszteron szinted is ami nemjo a fejlodesnek. En minimum megduplaznam.
2021. jan. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Zoldseg meg foleg ami zold. Kigyoubi, cukkini, brokkoli, ceruzabab, angolzeller. Ilyesmik
2021. jan. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de keveslem a kalóriát. Mivel edzel is így 2000 felett van a kaloria használatod egy nap. (Lehet 2200-2500is) na most ha 2500a napi használat akkor nagyon kevés az 1700! Én felvinném 2000 fölé (pl 2100-2200ra) és figyelnem hetente a változást. Szerintem a zsiradék is kissé kevés, 40re vinném fel. Zöldség brokkoli, borsó, uborka, saláta. De a legfontosabb a brokkoli, rostban nagyon gazdag ahogy sokmindenben masban is.
2021. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megfogadom!


Maradok a 2x 250g csirkemellnél, 2x 50g rizzel, valamint olívával csinálom a csirkemellet. Figyelem a változást, ha kell csökkentek

2021. jan. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!