Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez miért történik a videón?

Ez miért történik a videón?

Figyelt kérdés

Valaki kérlek el tudja nekem magyarázni,hogy milyen jelenség van a videón és miért ájulnak el? Vagy valaki meg is hal? Fél éve edzek de soha nem láttam ilyesmit

https://www.youtube.com/watch?v=OPOQp-l_vOA



2021. jan. 19. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nagy súly, magas vérnyomás, hirtelen kikerülése az izmoknak. Magyarul totális túlterhelés
2021. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valsalva manőver hátránya. Dióhéjban: nagy súlyos guggolásnál és felhúzásnál a mozdulat előtt nagy levegőt veszünk amit hasi légzéssel bent tartunk, kialakítva egy hasüregi nyomást, nekifeszítve a levegőt a hasfalnak vagy az övnek (az öv ezért van). Ugye gyakorlat közben az erőlködéstől felszökik a vérnyomás, ez kombinálva a hasüregbe préselt levegővel csökkenti a vér oxigénszintjét pár másodpercre, és az agyba az arcüregi nyomástól (emiatt vörösödik be az ember erőlködés közben) alig jut oxigén. Az oxigénhiánytól kezdünk el szédülni, ha ez nem stabilizálódik akkor jön az ájulás.

Mivel kerülhető el? Egy nagy levegővétel helyett sok kis levegővétel, ne legyen túl szorosan az öv, ne tartsd túl sokáig bent a levegőt (felhúzásnál a felső pontot nyugodtan fel lehet lélegezni), illetve megfelelő hidratáció és magnéziumszint. Én sosem ájultam még el rekordkísérlet közben, a klienseim sem.

2021. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyszeru, oxigen hiany az agyban. Vannak gyakorlatok, ahol ha kifujod a levegot mozgas kozben veszitesz az erobol, ha meg lassan is csinalod akkor ugye addig nem lelegzel, erre rajon meg a nagy sulyos erolkodes es bumm. Hasazasnal gyakran qrvara elkezd fajni a fejem, olyankor sokszor mely levegot veszek ki-be es elmulik egy ido utan, ha nem teszem orakig iszonyatosan fajni fog a fejem.
2021. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!