Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érdemes növelni az...

Hogyan érdemes növelni az ismétlésszámot?

Figyelt kérdés

Adott egy saját testsúlyos gyakorlat, mondjuk fekvőtámasz, amiből le tudok nyomni egy huzamban mondjuk 15-öt, de a második sorozatnál már biztosan kevesebb menne belőle, majd a harmadik sorozatnál még a másodiknál is kevesebb.


Hogy lenne érdemes fejlődni ilyenkor? Próbáljam feszegetni a határaimat azzal, hogy a maximumot próbálom mindig elérni vagy inkább csináljak kevesebbet, amit biztosan megtudnék csinálni minden sorozat alatt és lassan növeljem ezeket az ismétlésszámokat?


2021. jan. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy állítanám be,hogy pl ha csinálsz 4x15 fekvőt, akkor a 3.sorozat már nehéz legyen, a 4.meg már KO. A 4.sorozatban 15 ismétlésnél ne menjen több.
2021. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És csak akkor kezdenéd el növelni az ismétlésszámot, amikor már a 4. sorozatban is megy a 15 KO nélkül, vagy már előtte amikor a 3. sorozat már könnyű?
2021. jan. 21. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Bemelegites utan mar mehet ami kifer. Folos kevesebbet csinalni mint amennyi megy.. Ha 12-15nel tobb megy akkor meg neheziteni kell sullyal.
2021. jan. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor emelném,ha a 4.sorozatban többet tudtam megcsinálni,mint 15. Pl fekvenyomásnál én akkor emelem a súlyt,ha az utolsó sorozatomban többet csinálok 2-3 ismétléssel,mint amennyi volt. Pl 8 helyett már a 10 a bukás,akkor ráteszek következő edzésen plusz súlyt.


1.voltam

2021. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem magaba a max ismetlesszam nehezen fejloduk, plusz allokepessegi meg kargyakorlatok kellenek. Sztem, en most probalgatom a vetkozo sorozatokat. 1-2-3-4-5-4-3-2-1 pl
2021. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!