Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a baj a multifunkciós...

Mi a baj a multifunkciós edzőgépekkel?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy másik kérdést, ahol a kérdező mellékesen megjegyezte, hogy ilyet akarna venni, de minden válaszadó azt írta, hogy az ilyeneket felejtse el...

Meg valaki azt is írta, hogy az hogy ilyet akar, az egy tipikus hiba a kezdő testépítők részéről.


Azért teszem fel ezt a kérdést mert én is ilyet akartam, már majdnem meg is rendeltem, de most ezek a válaszok nagyon megleptek.


Én ebben gondolkodtam:

[link]



2021. jan. 24. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
A 20 eve testet epito izompofaknak tenyleg nem jo, mert osszeszakad alattuk es a kisujjukra nem eleg a suly ami rajta van, de neked tokeletes lehet, nincs vele semmi baj, en is egy evig hasznaltam ilyet.
2021. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajat testsulyos edzes nem jo?
2021. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Gondolkodtam én is egy ilyesmiben, de aztán meggyőztem magam, hogy hosszútávon nem éri meg, de igazából rövid távon se nagyon.

Ha rendesen edzel, akkor venni fogsz rudat, súlyokat és fekpadot. Guggolás ezzel a géppel nincs megoldva, keret vagy legalább állvány nélkül esélytelen guggolnod normálisan, mert nem fogsz a földről a válladra dobni olyan súlyokat amivel guggolsz. Szóval guggoláshoz plusz pénzt kell költeni. Ha sokat fejlődsz, akkor pár év múlva kevés lesz az a 70kg.

[link]

Én ilyet vettem inkább, 30ezerrel több, de nem kell más állvány, fekpadból is elég egy sima pad, nem kell "állványos" pad, szóval a végén olcsóbban jössz ki. Egyetlen hátrány, hogy nincs tárogató, de nem hiányzik. Több súlyt rá lehet rakni és akár 1-1kg-kat is, a súlylapokkal meg ha jól látom csak 5kg-kat tudsz rárakni, ami pl tricepsz letolásnál elég nagy ugrás. Guggolás megoldva vele, biztonságos fekvenyomás megoldva vele, mellről nyomást se kell földről kezdeni. Igazából nagyobb helyet se foglal, mert a fekpadot berakod a keretbe és kész, a multifunkciósnál meg külön még mellé megy a fekpad meg a guggolóállvány is.

Nem ezt az erőkeretet akarom reklámozni, lehet nézni másikat is, csak példának, összehasonlításnak hoztam fel.

2021. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Másik érv ezek a multifunkciós dolgok ellen, hogy általában elég rossz bizonyos részek mozgástartománya. Az a szivacsos lábhajlító rész általában borzasztó, lehet van pár gép ahol nem rossz meg lehet épp neked kényelmes, de ha kicsit mondjuk hosszabb a lábad mint az átlag, akkor máris kényelmetlen. A "mellgépen nyomás" (nem tudom hogy nevezik rendesen) szintén nem tűnik túl kényelmesnek, de még ha tök jól meg is van csinálva ennél, szerintem felesleges, sima meg döntött fekvenyomás bőven elég.
2021. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Lepontozók: szívesen meghallgatom, hogy mi a baj azzal amit leírtam, érdekel a másik oldal akik szerint megérik ezek a multifunkciós gépek, érdekel hogy miben tévedek, mit írtam ami hülyeség. Hozzatok fel érveket, attól mindenki okosabb lehet, a tények lepontozásától nem. Persze ha valaki csak edzegetni akarja minden izmát egy kicsikét és elég neki egy ilyen, nem kell neki fekvenyomás, guggolás, felhúzás stb, akkor nyilván jó ez a gép, mert semmi mást nem kell venni ebben az esetben. De testépítő kategóriában vagyunk és "kezdő testépítőről" volt szó a kérdésben, akkor gondolom komolyabb a cél.
2021. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyik baj az, hogy nem használják őket. Megveszik, aztán 3 hét múlva már csak ruhát tetegetnek rá.

A másik baj, hogy egy jó multifunkciós gép nagyon drága, ilyet meg azért vesznek, a hely problémán kívül, hogy egy áráért 5-6-7... gépük legyen. Olcsó húsnak meg híg a leve.

2021. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem én vagyok az egyik akire gondolsz a 4 órákat edző emberekünk kérdése alatt.

Nincs baj ezekkel a gépekkel egyàltalán csak az a baj hogy kezdőként nincs akkora szükség rá mint amennyibe kerül mert azért kb egy havi fizu áráért azért meg kell gondolni mit akar az ember.A másik kérdező a saját testes több száz ismétléses edzésről akart ugrani a százezres gépre,szerintem sokkal érdemesebb elsőnek kézi súlyzót,dönthetőpadot és rudat venni mert nagyságrendekkel több lehetőséget kinálnak a gép árànak a negyedéért.Majd ha azok a gyakorlatok mennek és tényleg újakat akar csinálni hosszútávon akkor érdemes lehet venni egyet ha van hely és pénz rá.

2021. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel egy alapgyakorlatot se tudsz megcsinalni. Ami a testepites ALAPJA. Guggolas, fekvenyomas, felhuzas. Ezek melle szokas rakni kiegeszito gyakorlatokat. Szabad sullyal 3x ugy fejlodsz es aranyos leszel ezzel ellentetben.
2021. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!