Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért csak a konditeremb...

Sokan miért csak a konditerembe járók testalkatát látják szépnek?

Figyelt kérdés
En a környezetemben úgy látom, hogy akár nőknél, akár férfiaknál az olyan testalkat tetszik mindenkinek ami a konditeremben "készült", ha valaki normális sportit űz, az már egyből nem olyan jó. Én például hosszútavfutó vagyok, és azert csinálom mert élvezem a sportot, de mégis sokszor megkapom, hogy "vézna", "satnya", "izomtalan" vagyok, meg hogy gyúrnom kéne kicsit. Nem is értem miért, mivel megfelelő az erőnlétem így. Meg nekem is sokkal jobban tud tetszeni mondjuk egy evezős/atléta/táncos/úszó... fiú mint mondjuk egy gyúrós, de úgy látom a legtöbb lány nem ugyanígy látja. Vagy mar itt tartunk, hogy az igazi sport nem is számít, nem teszi vonzóvá az embert mások szemében?

2021. jan. 29. 17:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

Szia ne hallgass senkire, mindenki úgy jó ahogy van.

Nekem is sokszor mondják miért nem járok normál kondi edzésre de nem érdekel a dezsőkék véleménye.

Béla 48F

147kg

197cm

kar55-56 cm

erőemelő

2021. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tv-ben, filmekben,plakátokon mindenhol natural max vagy azon túli alkatokat látni sokszor.

Az a baj igazából, hogy sok ember elhiszi, hogy ezek natur hozhatók, pedig benne van a növi meg egyéb adalékok a dologban.

Sajnos ez ilyen, de ezen csak a felszines emberek akadnak meg, olyan kapcsolat kialakitásában ami ér is valamit, sosem fog hátráltatni, meg előny se lesz igazából. Szóval ne akadj fenn ezen. :)

2021. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
Legszebb testet, nyilván a testépítéssel lehet elérni, mert így tudod a leginkább harmóniában fejleszteni az izmaidat,és nem lesz aránytalanság. A rosszul edző/evő gyúrósokat, akik ne adj isten még koxolnak is, persze azt is ész nélkül, ne keverjük ide. Ebben az esetben valóban láthatunk gyúrós groteszk formákat, de hál istennek, a testépítés valójában nem erről szól.
2021. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
De miért a testépítéssel lehetne csak a legszebbet elérni? Szerintem legalább olyan szép alkatú lehet egy akármilyen más sportot keményen űző ember. És az még természetesebb látvány is
2021. jan. 29. 18:12
 5/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem csak az a test lehet szép, amit konditeremben építettek. Egy sportos test már eleve szép,bármilyen sporttól lett olyan. Nekem már eleve azt tetszik,ha valaki foglalkozik a testével,nem csak a tv előtt punnyad.


Sokaknál szerintem azért lehet ez,mert ahogy előttem írták,testépítéssel lehet leginkább elérni egy arányos fizikumot. Megnézed akárcsak az ókori szobrokat,festményeket, mindegyiken egy arányos,izmos test van. Sokaknak ez a cél az edzésben. Szerintem a legtöbb embernek tudat alatt is benne van,hogy az arányosság a legszebb.


Bár szerintem egy küzdősportos/kajakos/...stb teste is lehet arányos. Sőt. Meg mondjuk az arányok leginkább a csontozattók függ, max ki lehet emelni dolgokat izomzattal. De egy nem túl előnyös arányokkal rendelkező testből akkor se lesz sose olyan arányos fizikum,ha elkezd testépíteni.

2021. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Meg azért a testépítés is igazi sport...

Ha nem a mindentlesz@roklemegyekedzenimertazmenő típusról beszélünk,akkor a testépítés igenis sport. Nagy súlyokat mozgatni sem éppen könnyű dolog.

2021. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

4: mondjuk a legtöbb sportnál ahol kifejezetten izmosak ott pluszban csinálják a "testépítést". Küzdősportok, kajak, sprint, sprint kerékpár, úszás, amerikai foci, szkander...

Azért mondja a legtöbb ember, hogy "gyúrnod kellene" egy kicsit, mert szimplán az a legáltalánosabb izomnövelő tevékenység, ami kifejezetten arra megy, nem kell ebbe belelátni más sportágak lenézését. Szimplán általánosabb azt mondani, hogy gyúrj, mint hogy menj el kajakozni.

Az meg hogy beszólnak... Ilyenek az emberek sajnos. Nyilván hosszútávfutóként a "vézna" fizikum optimális neked, csak az nincs rád írva, hogy hosszútávfutó vagy és első látásra csak azt látni, hogy baromi vékony vagy (gondolom).

Egyébként meg ott a másik oldal is, amikor a testépítőket nézik le, hogy nincs állóképessége, meg csak látszatizom, a szokásos "hordjál cementes zsákokat órákon keresztül aztán meglátjuk" típusú hozzászólások stb. Le kell szarni ezeket, csináld amitől boldog leszel.

2021. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem vitatom hogy sport, de valahogy nincs meg benne a sportoknak az a sajatossága, hogy azert csináljuk mert élvezzük, pontosabbá, gyorsabbá, ügyesebbé váljunk altala, hanem általánosságban csak annyi a célja hogy hűü de jól nézzünk ki tőle.Nyilván van kivétel, de én legalábbis ezt látom.
2021. jan. 29. 18:39
 9/33 anonim ***** válasza:
61%

#4 Mert a legtöbb sport, tulfejleszt bizonyos izmokat, hisz van egy mozdulatsor, amire fel van építve az egész sport. Kivéve, ha kiegészíti ezt, és terheli arányosan a többi izmait is.

Itt van pl, egy kerékpáros testfelépítés.

Felső teste le van maradva. [link]


Boxolo:


[link]


Alsó teste le van maradva.



Szkanderes:



[link]


Túlfejlett az egész jobb karja.


Hogy ezeket at aránytalanságokat kikuszobolt, gyurassal kell kiegesziteni kiegesziteni az adott sportagadat, amivel megint ott vagyunk, hogy egy arányos test felepitesehez, gyúrni kell.

2021. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
#7Szerintem ilyen szintű aranytalansagok nagyon ritkák. De ha mondjuk engem veszünk:egy aranyosan vékony, szálkásan izmos testhez miert kene mindenáron gyurni is hogy jól nézzen ki?
2021. jan. 29. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!