Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb nyomógyakorla...

Melyik a legjobb nyomógyakorlat vállra?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem érdemes gépen végezni. De mégis melyik hozza a legjobban a tömeget és szélesíti a vállakat?

Mellről nyomás rúddal állva?

Fej fölé nyomás egykezessel? Ülve vagy állva? Mert ülve stabilabb ugye... De lehet kikapcsol 1-2 izmot úgy.

Vagy mégis a gép? Esetleg valami más nyomógyakorlat?


Egyébként ezek mind hatékonyabbak, mint az oldalemelés?



2021. febr. 7. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, melyik részét akarod fejleszteni. Az elülső részre a függőleges nyomás a legjobb összetett gyakorlat. Hogy ülve vagy állva, nem sokat számít, ahogy az sem, hogy rúd vagy egykezes. Az oldalsó részre viszont az oldalemelés a legjobb.
2021. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egykezes ulve. De az a vall elso resze. Oldalemeles fontosabb a jo vallhoz. Foleg ha mell edzesen nyomsz dontott padon is.
2021. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak a magam nevében irok.Lehet páran felszisszennek,de

nekem a legtöbb tömeget a vállaimra az állva nyakmögötti nyomás hozta.

2021. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A nyak mögötti nyomás kevésbé terheli az elülső deltát, és jobban az oldalsót, esetleg a hátsót?

A vállra gyakorolt hatást most ne vegyük ide.

2021. febr. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!