Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a napi kalória bevitel...

Ha a napi kalória bevitel nagyobb részt nassolni valóból viszem be az baj?

Figyelt kérdés
Szóval 60 kg vagyok,178 cm, napi 3000 kalóriát viszek, a cél a tömegnövelés. Próbálok bevinni, minél több kalóriát,ezért egy alkalmazást használok, hogy számolni tudjam. A gond az, hogy a főtt ételekből kevesebb kalóriát tudok bevinni, mint nassolni valóból(pl.: mogyoró,mandula,túró, joghurt,mazsola, chips, csoki, keksz stb...). A 3000 kcal kb 35-40%-a főtt étel a többi nasi. Heti 5× végzek saját testsulyos edzést és amúgy sem tudok nagyon hizni, ezért nem aggódom az elhízástól. Arra lennék kíváncsi, hogy változtassuk rajta, vagy majd akkor,ha elértem a kívánt testsúlyt (70-75 kg)?

2021. febr. 9. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fehérjemennyiség megvan, akkor nagy baj nem lehet. Persze azért szükség lenne zöldségekre, gyümölcsökre. A heti öt edzés sok, három elég kezdőnek.
2021. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, én mindennap eszem édességet, mégsem vagyok zsíros. A legfontosabb a fehérje, ha sokat mozogsz, nem olyan nagy baj az édesség. A probléma az vele, hogy sokkal könnyebb így több zsírt felszedni. Én ugye kevesebb kg vagyok, mint pár hónapja, így nekem nem gáz. Na de ha felszednél 10-15kg-t, akkor simán jöhetne ezek miatt túl sok zsír. Bár ha nem zavar pár + kiló zsír, nem gáz. Sőt olyan is van, hogy valaki még jobban is néz ki úgy, mert totál pálcika volt.


Béci 48F Taylor sorok szakértője/popsiszakértő/erőemelő

2021. febr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Baj.Mert megint a végletkben gondolkodunk.

Az egyik,aki csirkerizsen él,és már öklendezve tolja be, pívizet iszik,meg oxigensátor alatt alszik.

A másik meg csipszet zabál,és 10 sörrel öblíti le, letudva a napi cht.


Xar kajából nehez összehozni egy egészséges étrendet.

Ezen az alapon akkor megeszel fél kiló kristálycukrot,megeszel 2 kanál disznózsírt es megiszol 3 fehérjeturmixot es meg is van minden.

Hat nem!

Itt fentebb beci is azt mondja mindennap eszik édesseget.

De nyilvan mellé megeszik 1 kg húst is,zöldségeket,zabpelyhet,magokat,sajtokat stb.


Lehet enni mindent.Pizzat is.

De ez nem azt jelenti,hogy a napi kajád nagy részét az teszi ki.

2021. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cukor sok vizet kot meg, ami meg nem lenne nagy problema, de gyorsan is szivodik fel, na most sokaig uresben van a szervezeted, ami nekem nem problema, de neked a fejlodesnel lehet (ezeket a csipsz csokira ertem, ha minden nap eszel egy keveset az nem baj, de ha van olyan nap hogy csak mogyoro masik nap csak csoki, az mar nem epp tul jo. Lehet ezzel tomegelni, de inkább zsírosodni, de itt is a kérdés a genetika :))
2021. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Márk kb 1 éve edzek, nagyon sovány voltam(52 kg) és engem nem zavar ha zsírosabb leszek. Próbálok napottanta enni zöldséget, gyümölcsöt. A célom nem feltétlen az hogy megtartjam ezt a testesíti százalék. Jobban érezném magam,ha picit zsírosabb lennék.
2021. febr. 10. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csapasd és a fő, hogy érezd jól magad közben :))
2021. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Itt fentebb beci is azt mondja mindennap eszik édesseget.


De nyilvan mellé megeszik 1 kg húst is,zöldségeket,zabpelyhet,magokat,sajtokat stb."


Azért ne túlozzunk, húst nem eszem sokat és magokat se. Mondjuk sajtot szoktam de nem mindig, gyümölcsöt is, zöldséget nem nagyon. Még ígyis több az egészségtelen étel de arra figyelek, hogy a fehérjebevitel az meglegyen. Persze nem mindennap de általában igen. A fehérjebevitelben szoktak lenni rosszabb minőségű fehérjék (szalámi) viszont azért abban is van fehérje.


Béci 48F.

2021. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!