Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként 15-14% testzsír tarthat...

Nőként 15-14% testzsír tartható hosszú távon is?

Figyelt kérdés

Instagramon ledöbbentett, hogy az általam követett fitnesz és lányoknak Pl 11-12%os testzsír ja van😱 pedig úgy tetszik az szép szálkás hasuk, vékony alakjuk.

Viszont azt olvastam ilyen zsír mellett borulhat a hormonháztartás. Ez igaz? Érdemes idáig lemenni? A 14-15% még tartható lenne hosszú távon?



2021. febr. 14. 12:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Tartható, max nem menstruálnak😁 A szervezet egyszer megbosszulja ha kizsigerelik
2021. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg 18% a testzsírom. Viszont nem szeretném kizsigerelni a szervezetem semmiképp. Csökkentsek még pár százalékot, vagy inkább nem érdemes?
2021. febr. 14. 12:37
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt hol lehet megnézni? Hogy mennyi a testzsírszázalékom?
2021. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Inbody mérésen:)
2021. febr. 14. 12:40
 5/27 A kérdező kommentje:
Egy darabig a mérleget néztem, de amiután csak stagnált a súlyom, sőt feljebb is ment, elmentem az edzőm tanácsára inbodyra. Kiderül hogy izmot szedtem fel, a zsír meg csökkent. Azóta ha le akarom mérni magam, inkább fizetek 1000ft-ot inbodyra, mint otthon a mérleggel bosszankodjak
2021. febr. 14. 12:42
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs két egyforma szervezet, neked kell kiismerni a saját határaid, sajnos sok ex versenyző csajt ismerek akinek maradandó baja lett az eszetlen diétának, a legdurvábbak vastagbél rák, vastagbél gyulladás, a legenyhébb liszt tej tojás allergia. A döntést mindenki saját maga hozza meg mi a fontosabb, forma vs egészség
2021. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Éppen ezért írtam ki ezt a kérdést, mert feszegetem a határaimat, és őszintén nem tudom hogy meddig tudok még úgy elmenni, hogy ne legyen tőle olyan bajom, mint amiket írtál. Nekem az egészségem az első azért, nem célom a versenyzés.
2021. febr. 14. 12:58
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

18% már hölgyek esetében a sportos kategória.Én a helyedben ilyen 12%okat elengedném.Semmi értelme.Versenyzésre lemennek.De ezt nem tartják fenn.Már akinek van egy kis maradék esze.Eleg letántorogni a pódiumról.

Hosszú távon főleg! Megbosszulja magát.Raadásul kinek van erre még energiája,ideje,hogy erre külön koncentráljon az év 365 napjában?

Arra a kis időre meg minek?És kinek,ha nem vagy versenyző!

Akkor mennyi az annyi?Annyira menj le,amire oda lehet figyelni,de még kényelmes,vízmegvonás nélkül.Hagyatkozz a szervezetedre.Ne sanyargasd.

A lényeg,hogy jol érezd magad a bőrödben,es ne sínylődj.

2021. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

simán jó van mit fogni-nehogy elfogyj a végén:

mint Sobri Jóska Briósa;)))

2021. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el, hogy úgy akarj kinézni mint az instagram modellek. Egy részük tol valami cuccot is, hogy úgy nézzen ki. A 11-12% valószínű több egy kicsivel, de tegyük fel hogy annyi. Évente 1-2x lemennek olyan testzsírra + egyéb versenyre készülős praktika, csinálnak 200 fotót tökéletes fények mellett aztán egész évben azokat a fotókat osztogatják, mintha folyamatosan olyan fizikumuk lenne.

Egész évben biztos, hogy nem egészséges a 14% nőknél, de 18-20% körül is bőven vékony az alak szerintem, meg a kockák is látszódhatnak valamennyire, ha elég fejlett a hasizom.

2021. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!