Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak az alkarommal,...

Mit csináljak az alkarommal, hogy bírja a terhelést?

Figyelt kérdés
Közel 4 hónapja edzek itthon. Az első 2 hónap teljes testet átmozgatással telt, az étrendre se nagyon figyeltem. Januártól már komolyabb étrendem volt (tömegnövelő) , és elkezdtem az osztott edzést. A felkarom alapból vastagabb, erősebb mint az alkarom, méretben is majdnem 2x akkora, szóval az alkarom mindig is gyengusz volt. Eddig tudtam szépen fejlődni, de most annyira pocsék az alkarom, hogy pl bicepszezésnél 12kg fele elakadok, érzem hogy alapból a bicepsz alig kap terhelést, és az alkarom miatt a súly szinte kicsúszik a kezemből, hiába bírná a bicepsz a gyakorlatot, az alkar gyenge.... Hulla gyenge... Az elmúlt 2 hétben heti egyszer elkezdtem alkarra is edzeni bicepszezés után, de még így sincs komolyabb változás. Van valami tipp , hogy mivel tudnám a lehető legrövidebb időn belül megerősíteni? Esetleg heti 2-3x edzek külön alkart, vagy valami marokerősítőt szerezzek be? Nagyon frusztráló hogy ez akadályoz a komolyabb feljődésben. Illetve még annyi, hogy mikor bicepszezek, mindig érzek egy erős égető érzést az alkaromban, gondolom ez is annak a jele, hogy nem bírja.

#alkar erősítése #erősebb alkar
2021. márc. 1. 20:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy apró dolog: 21/f, 184cm m, 84 kg, 36 cm felkar.
2021. márc. 1. 20:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az alkar erősítő gyakorlatokat

De nem kellene hogy az állatot is erösödjön a többi izommal eggyüt?

2021. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alkar is erősödni fog idővel ahogy fogod a súlyokat, de ha ilyen gyenge, akkor vagy alkar erősítő gyakorlatok, vagy használj gurtnit. De hogy erősödjön az alkarod, a gurtnit ahol csak tudod próbáld meg elhagyni.
2021. márc. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fogáserő azért nem teljesen egyenlő azzal, hogy mennyi izom van az alkarodon, de nyilván összefügg. Kezdetben a sima függeszkedés időre elég lesz. Ha már 2 percig is tudod tartani, akkor mehet egy kézzel.
2021. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy szó : spenót.
2021. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!