Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy átlagos férfi, olyan...

Egy átlagos férfi, olyan 70-80 kg között, aki nem szokott edzeni (vagy ritkán, mondjuk néha fut), kb mennyit tud fekvenyomni/guggolni/felhúzni?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy átlagos férfit aki nem szokott súlyzós edzés végezni, irodai munkát végez, néha mondjuk eljár futni vagy nagyon ritkán a terembe. 70-80 kg között van a súlya, egészségesen eszik. Ha megkérném ezt a férfit hogy mutassa meg mennyi a legnehezebb súly amivel fekvenyomni/guggolni/felhúzni tud, mennyi lenne ez?

És ha tegyük fel elkezdene rendszeresen edzeni, ez a szám 1, 5 év után kb mennyi lenne? (naturálban)


Köszi


2021. márc. 1. 21:10
1 2
 1/14 MadSeal ***** válasza:
Nagyon genetika függő, de az 1RM SBDt 80/60/100ra tenném +-20kg adottságtól függően.
2021. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez a kerdes "tobb sebbol verzik", szerintem fogalmazd at hogy egeszen pontosan mire vagy kivancsi. Nekem ugy tunik hogy szeretnel elkezdeni edzeni csak attol felsz hogy majd kirohognek mert nem nyomsz fekve 100kg-t

Ezt igy nem hiszem hogy meg lehetne tippelni, nem mindegy a ferfi, kora, magassaga mert ugye mas egy 35 eves 165 centis 75kg-os ember testzsirszazaleka es mas egy 22 eves 180 centis 75kg-os embere

Teljesen mas kategoriak pedig mindketto 75kg es ezert mas lenne a maximum amit elbirnanak

2021. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem sok értelme van erre konkrét számokkal válaszolni. Saját középiskolai példa: tesiórán fekvenyomást és guggolást osztályzott a tanár, sokan voltak akik nagyjából sose feküdtek még fekvenyomópadra. Volt aki a 40-50kg-t kinyomta simán és volt aki a 30kg-val szenvedett, majdnem kiesett a kezéből mert egyensúlyban se tudta tartani. Guggolásnál volt aki 60-70kg-val guggolt, én meg kb 40kg-val szenvedtem. Átlagos vékony tini fizikumok 60-70kg körül...
2021. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es ebben teljesen igazad van. Én egy 21-éves lány vagyok, már majdnem 2 éve súlyzós edzést végzek (1 éve erőemelek), és arra lennék kíváncsi, hogy egy "átlagos férfi" (olyan 18% és 24% közötti testzsírszázalékkal) aki nem edz, képes lenne azokat a számokat produkálni amiket én két év után értem el :)
2021. márc. 1. 22:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2.és 3.válaszolóval. Én pl amikor kezdtem az edzést, talán 50 kilót tudtam kinyomni fekve.
2021. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ennyire agyhalott nem lehet egy tesitanar hogy ezeket a gyakorlatokat osztalyozza, ezt nem akarom elhinni :D
2021. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#Kerdezo: Biztos hogy nem

De nem is erdemes hozzajuk hasonlitani magadat mert van 2 ev elonyod

Ez kb. olyan mintha egy gyari utcai autoknak rendezett versenyen akarnal elindulni egy forma-1-es autoval

2021. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6: miért lenne agyhalott? Részben miatta szerettem meg a sportot. Ha már belementünk, akkor egy kis off: volt lehetősége mindenkinek a súlyzós edzésre tesiórákon, gyakorolhattunk, nem volt nehéz jó eredményt elérni. Testsúlyod X%-át nyomd ki. 2 jegy volt a sok közül, nem ezen múlt az osztályzatod. Mitől jobb a sprintet, labdahajítást, elméleti tudást, coopert, zsámolyugrást, kötélmászást osztályozni?

Majdnem minden órán választhattál, hogy kondi, foci, kosár, gimnasztika, box. De ha bármelyiknél észrevette, hogy lazsálsz, akkor büntetésből szarrá hajtott. Nem erőltetett rá ilyen általános hülyeségekre, hogy köröket futunk az esőben meg négyütemű fekvőtámasz, zsámoly ugrás, karkörzések 5percig stb... (ilyesmi is volt néha, de nem volt erőltetve minden órán). Általános iskolában ezek voltak mindig, nem is jött meg a kedvem a sporthoz ott.

2021. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es így van, de hátrányom is van, hiszen a tesztoszteron szintem sokkal alacsonyabb mint egy átlagos férfié..
2021. márc. 1. 22:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen akarsz valami hozzávetőleges átlagot nézni:

[link]

Rákattintasz a gyakorlatra, láthatod adott testtömegnél a beginner oszlopban a körülbelüli átlagot. Szerintem kb az a szint, hogy kicsit gyakorolta, hogy hogyan is kell végrehajtani a gyakorlatokat, de nem igazán edzett még komolyan.

2021. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!