Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak ha nagyon fáj...

Mit csináljak ha nagyon fáj az edzés?

Figyelt kérdés

Röviden annyi hogy elég komoly gerincferdülésem van és elkezdtem egy hátizom erősítő edzést.

19/F



2021. márc. 2. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Konzultálj gyógytornásszal, hogy vajon a te gerincednek jót vagy rosszat tesz ez a bizonyos edzés. Mert a fájdalomnak az is lehet az oka, hogy sajnos a te hátadnak ez kifejezetten rossz. Ha nem erről van szó, akkor meg döntened kell, hogy megér-e neked ennyi fájdalmat az, hogy jobb legyen a hátad (valószínűleg igen, mert hosszú távon többet takarítasz meg vele).
2021. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress magadnak személyi edzőt aki neked összeállít egy edzéstervet. Ha fáj közbe a gerinced sztem nem jelent jót habár nem tudom
2021. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orvossal, gyógytornásszal beszélj!
2021. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Korábban jártam gyógytornászhoz, most kb sőt ugyan azokat a gyakorlatokat végzem csak több ismétlés számmal.
2021. márc. 2. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a több ismétlés miatt nem tudod végig helyesen kivitelezni őket. Vagy lehet, hogy csak fokozatosan kellene növelned a mennyiséget. Ha kevesebbet mozogtál az elmúlt egy évben, akkor éppenhogy jóval kevesebb helyesen kivitelezett ismétlésre leszel most képes.


Hacsak teheted, akkor kéne keresned egy gyógytornászt, és megkérni, hogy ellenőrizze le, helyenes csinálsz-e mindent. Egyetlen ilyen alkalom talán nem kerül olyan sokba. Meg rákérezni arra, hogy normális-e, hogy fáj. Utána már fogod tudni, hogy biztosan nem teszel-e kárt magadban ezen a módon, és ha a gyógytornász zöld lámpát adott, akkor remélhetőleg az edzés folytatásával idővel megszűnik a fájdalom is.

2021. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy kb 2 évvel ezelőtt volt 45 fokos háti kyphosis és 58 fokos scoliosis. Akkoriban 3 orvosnál jártam, egyik sem javasolt műtétet sem fűzőt arra hivatkozva, hogy a röntgen alapján a csontos érettségem előrehaladott. Gyógytornát és úszást írt ki de tavaly március óta (1 éve) már nem csináltam rendszeresen mert a vírushelyzet miatt az sem volt.
2021. márc. 2. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat akkor maradnak a melltamaszos gepek foleg.. de inkabb edzovel edz ha nem ertesz hozza mert csak roszabb lesz ha sz.rul csinalod
2021. márc. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ichbinsparta válasza:
kérdezze edzőt tess, itt fogalmuk sincs az embereknek
2021. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!