Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan mondják, hogy aki akar...

Sokan mondják, hogy aki akar az terem nélkül is tud edzeni. De van-e értelme?

Figyelt kérdés

Nem akarok feszültséget kelteni, tényleg a vélemények érdekelnek.

Én 300 kg körül szoktam felpakolni pl a lábtolót. Ezt hogy tudnám pl terem nélkül helyettesíteni? Szerintem van olyan szint ami pár súlyzó, szalag és ketlebel használatával nem kiváltható.


Ti mit gondoltok?



2021. márc. 3. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Veszel egy keretet, egy rudat meg pár tárcsát. A guggoláshoz nem kell 300kg súly, ez nem lábtoló, 150, de lehet kevesebb is elég.


A másik, tudsz edzeni ezer más dologra ami később jó hatással lesz a testépítő karrieredre.

2021. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Guggolj fél lábon,ahhoz garantáltan nem kell 300 kg .

A lábtoló pont az ahol lehet villogni a számokkal,de a szabadsúlyos gyakorlatokhoz képest egy nagy nulla edzés szempontjából :D

2021. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Guggolás mellett lábtolok, nem helyette. :)
2021. márc. 3. 12:09
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Van-e értelme? :D Én jobban fejlődök amióta itthon edzek. A lábtolón miért tudsz 300 kilót használni? Azért mert teremt egy olyan biomechanikai helyzetet, amitől könnyű a gyakorlat. Az otthoni edzés jó arra, hogy az emberek félretegyék az egóedzést, meg ne kretén gépeken pazarolják az idejüket.
2021. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Melyik a jobb? Kevesebb súllyal edzeni, de valamennyire mozgatni és dolgoztatni az izmokat, vagy semmit sem mozogni és hagyni hogy leépüljenek? A kérdést sem értem és bocs de ezt a gyermeteg logikát sem
2021. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Van egy csigás keretem fekvenyomópaddal és kb 140kg-val. Kettőt kell lépnem, hogy a "konditermembe" érjek, nem kell senkire várnom egyik gyakorlatnál sem, nem zavar senki, akkor edzek amikor akarok. Max a feeling nem ugyanolyan, de azon kívül szinte minden jobb itthon. Oké, 1-2 gép jó lenne még a változatosság kedvéért, de egyáltalán nem létszükség.

Ha meg nincs hely/pénz/kedv ennyi dologra beruházni, akkor meg amit az 5-ös mond. A kisebb súllyal "bohóckodás" még mindig jobb, mint az egész nap fekve nyavalygás.

2021. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy Sissy csinálj sissy guggolásokat,vagy rudas hack guggolásokat.

Örülsz majd ,ha mászni tudsz utánna.

A lábtoló gyerekeknek van,ha le kell vinned a terembe,mert nincs ki vigyázzon rájuk.

2021. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon tanulságosak voltak. :)


Általános következtetés: választ nem kaptam rá, mivel kiváltható a nagysúlyos lábtoló, ellenben rengeteg minősítést kaptam. Felteszem ez egy ellenreakció volt arra, hogy úgy érezte a közösség, hogy vagánykodtam a számokkal. Valójában a helyzet az, hogy a teremben nem vagyok benne az top 3-ba se, ami a lábtolót illeti :)


Amiről nem írtam, pedig lehet kellett volna: sajnos a derekam nem egészséges. Ez azt jelenti, hogy szabad súllyal kb. 70 kg-ba tudok szériázni anélkül, hogy komolyan megfájdulna. Ugyanez egy hack gépen 130-150 kg körül van. Nem kell semmi komolyra gondolni, nem repedt a gerincem vagy ilyesmi, szimplán nagyon könnyen "beakad" ott valami. Ezért fontos, hogy meg legyen támasztva a gerincem, mikor nagy súllyal dolgozom.


Amit szintén nem írtam: sok más ember mellett én is rendelkezem versenyengedéllyel és járok terembe. Még az első hullám alatt nem tettem, 3 hónapot hagytam ki, és 6 kilót szedtem fel jelentős izomveszteség mellett, szabadtéri erőnléti edzés társaságában.


És most nézzük egyesével.


#1 Igazából mindenre válaszoltam. Köszönöm, hogy reagáltál.


#2 Az egylábas guggolást időnként csinálom, sajnos az egyensúly érzékem elég trágya. Jelenleg 112 kg vagyok, elég megterhelő a térdemnek, ezért nem szeretem.


#4 Örülök, hogy jól fejlődsz otthon. 12 éve járok terembe, nehezen hiszem, hogy minőségi fejlődést tudnék otthoni körülmények közt produkálni. A súly kicsinek tűnhet 12 év edzés mellett, ennek az ok, hogy soha nem erősödni akartam és nem jó erőnlétre vágytam, egyszerűen minél izmosabb szeretnék lenni.


#5 Semmi baj (ha már bocsánatot kértél). Nos, én akármennyit edzhetek, a kérdésem arra irányult, miből fakad az egyre terjedő vélemény, hogy az otthoni vagy szabadtéri edzés kiváltja, sőt, tökéletesen vagy akár jobban is fejleszt izomépítés szempontjából, mint a konditermi. Így remélem érthető a kérdésem.


#6 Meglepő volt, ahogy egész nap fekve nyavalygónak lettem elkönyvelve, hiszen még csak nem is utaltam olyanra, hogy nem mozgok. Mindenesetre neked is köszönöm, hogy időt szakítottál rám.


#7 Szoktam sissy guggolást csinálni. Szabad súllyal nem szívesen hack guggolnék, az nem nekem való.


Azért kédeztem a lábtolót, mert minden alkalommal használom, de mellette mindig van guggolás, gépes hack guggolás, vagy sissy guggolás. Kitörni nem szoktam, de sétáló kitörni szoktam, rendre össze is dőlök a végén. Lábnyújtás-hajlítást is szoktam, de azt ritkábban. Merevlábas felhúzást alkalmazok még. 3 vagy 4 gyakorlatból áll az edzésem, egyike a lábtolás nagy súllyal, vagy kisebb súllyal nagy ismétlés számmal.


Őszinte leszek, egyelőre nem győztetek meg, hogy jobb terem nélkül edzeni, de őszintén örülök, ha valaki jól tud anélkül is fejlődni. Kár, hogy nekem nem ment, mert drága a bérlet. (Anno volt otthon elég szép készletem, de nem tudtam rávenni magam a rendszeres mozgásra, utána kezdtem el terembe járni, de ez régen volt.)

2021. márc. 3. 19:14
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez volt az alapkérdésed.

Van e értelme terem nélkül edzeni.

Az más kérdés,hogy te ugy látod,neked nincs értelme,mert a lábtolót nem tudod helyetesíteni mással.

Én nem járok terembe,7 éve edzek,és hogy megmondjam őszintén ,nem hinném hogy valamikor is fogok oda járni.

Ami kell az megvan.

Nincs ugyan lábtolóm meg vádligépem,meg keresztcsigás okosságok,erőkeret,azonban számtalan gyakorlatvariáció létezik szabadsúllyal.Van guggolóállvány ,húzódzkodó,dönthető pad,lábhajlitó,lábnyújtó,csigás lehúzó hátra,tricepszre és sok tárcsa+egykezesek.

Nekem bőven elég ez az ősrégi konzervatív megoldás.Nem fogok indulni sehol,és nem feszülök bele,ha nincsen géppark körülöttem.

Akkor edzek,amikor jólesik,senki se zavar,olyan zene megy,amit szeretek,es nem várok senkire,hogy befejezze a sorozatait az x gépen.

Tehát nekem van értelme.

Aminek viszont nincs ertelme,hogy győzkődjelek,hogy de!Ez az egyetlen út,és nincs is más,meg terembe járni hülyeség,ha céljaidat csak ott tudod elérni.

2021. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8: A fekve nyavalygással nem feltétlenül téged minősítettelek, csak kérdezted, hogy van-e értelme én meg írtam, hogy a nyavalygásnál jobb, tehát van értelme. Az általánosan feltett kérdésedből meg honnan tudjam, hogy te mozogsz, érted :)

Amúgy én abból indulok ki, hogy sokan voltak itt kérdezők és válaszolók is akik sírtak, hogy nincs konditerem, aztán 3 hónapig egy fekvőtámaszt se csináltak, csak sírtak hogy leépülnek. Ez olyan mintha a sivatagban szomjazó embernek adnál 1dl vizet, aztán eldobná, hogy "mit kezdjek ezzel, ugyanúgy szomjan halok".

2021. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!