Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 6 napos edzéstervről mi a...

6 napos edzéstervről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most, klasszikus 3 napos edzéstervben edzek, minden izomcsoportot 1x egy héten, de akkor nagyon. A probléma az, hogy edzés végére (ami bő 2 óra hossza, össz. 9 gyakorlatot végzek) teljesen kimerülök, már az utolsó gyakorlatok alig mennek. Közel fél éve edzek, és most ötletelgetek, hogy egy másabb fajta edzésterv jobb lenne-e.A lényege: Minden izomcsoportot 2x edzek egy héten, 4 gyakorlattal összesen, 4x12 /3x8-as ismétlésekkel, szétbontva.


Pl:

Hétfő:

Karhajlítás állva 4x12

Kalapács 4x12

Evezés 4x12

Fűrészelés 3x8


Kedd:

Fekvenyomás 4x12

Tárogatás 4x12

Vállból nyom. 4x12

Oldalemelés 3x8


Stb. stb..

Amikre figyelek: Minden izomcsoport edzésnél legyen meg a 48 óra pihenő, és maximum 4 gyakorlatot kapjon a héten, ami 2x2 lesz bontva.

A kérdésem az lenne, hogy ez így elfogadható-e, ha valami nem jó, akkor mit javítsak szerintetek rajta? Esetleg kisebb ismétlésszám, stb..


Illetve egy ilyen edzéstervet hosszútávon mennyire lehet bírni?



#edzésterv #edzésterv vélemények #izomcsoport 2x edzeni
2021. márc. 4. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Csak fureszelsz meg evezel hatra? Vagy masik hatnapodon csinalsz huzockodast meg felhuzast? 3 sorozat oldalemeles? Eleg keves.. Pont azt kene megnyomni ha kell a vall. De lehet h jo ugy osszesegeben de ezt a 2 napot nezve eleg lightos
2021. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit takar a "stb stb", de csak ezeket nézve: húzódzkodás/lehúzás szerintem mindenképpen kellene, oldalemelésből kisebb súllyal több ismétlés több sorozat szerintem jobb lenne. Se felhúzás, se láb, se tricepsz nincs első két nap. Ezt mindet harmadik napra fogod betolni vagy nem lábazol esetleg nem csinálsz felhúzást vagy az adott izmok második napjain más gyakorlatok lesznek? Az a baj tényleg nem tudom mit takar a stbstb, szóval nem tudom mibe van értelme "belekötni".


Fekvenyomás, vállból nyomás, guggolásnál nekem az bevált a heti kétszeri edzésnél, hogy egyik edzésen 3x12, másik edzésen 5x5 (több súllyal nyilván).


De amúgy miért nem nézel inkább egy PPL edzéstervet amit jól összeraktak és max azon egy picit csavarsz, ha valamihez nincs eszköz. Jobban járnál szerintem.

Hogy mennyire lehet bírni.. Ha csak 4 gyakorlat van, akkor bírható szerintem, de majd meglátod neked bírható-e.

2021. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg igen, a stb stb.. alatt azt értettem hogy így folytatódik kb, a héten 1 pihenő napot tervezek, és lesz lábnap annak külön kicsit több gyakorlattal :D És sajnos hátra egyenlőre ez a kettő van, húzódzkodni nem tudok jelenleg itthon edzek most szereztem be fekpadot meg 50kg súlyt, de a felhúzást is csinálni fogom ahhoz adott minden. 2.-ik válaszoló megfogadom a tanácsodat, tetszik ez az ötlet egyik edzés 3x12 másik 5x5. Egyébként mindkettőtöknek köszönöm a választ!
2021. márc. 4. 19:34
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt a konkrét:

Hétfő:

Bicepsz bicepsz

Hát hát


Kedd:Pihi


SZerda:

Mell Mell

Váll Váll


Csütörtök:

Tricepsz tricepsz Bicepsz Bicepsz


Pénték: Váll Váll

Hát Hát


Szombat: Láb


Vasárnap: Tricepsz tricepsz

Mell mell

2021. márc. 4. 19:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik karnap helyett inkabb meg 1 labnap vagy 1 pihinap. Adtol fugg milyen kemeny az a lab edzes.
2021. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Fél év után kezdő vagy. Három teljes testes edzést végezz egy héten!
2021. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
6-os válaszoló jól mondja. Még kezdő vagy! Hátra meg a felhuzast nem ajánlom amíg nem tudod helyesen végrehajtani mert, ha hibásan csinálod, több kárt okozol magadnak mint hasznot. Kezdőknek külön nem kell vállat edzeni. De ez egy elég rossz edzésterv. Azért lehetsz fáradt az edzések végére mert sok az a két óra és ha hát edzésnel bicepszel kezded az edzést akkor megette a fene az egészet.
2021. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kell teljes test.. azt par hetig csinaltam max. 10+ eve edzek. Az se igaz h ne huzz fel. Nem hiaba alapgyakorlat. Mint a guggolas es a fekvenyomas is. Inkabb azokat kell hamarabb elsajatitani, es arra epitkezni. Az viszont igaz, hogy nehez gyakorlatok es helygelenul nagy sullyal serulesveszelyesek. Kezd kisebb sullyal, tobb ismetlessel mig megerosodsz es megtanulod. Az a legjobb ha eleinte segit egy hozzaerto, hogy jol rogzuljon be.
2021. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat , igen segítségem az volt , személyi edzőm javaslatára 2 hónapos teljes testtel kezdtem , csak sajnos pénz híján nem tudok már hozzá fordulni. A felhúzást neki köszönhetően megtanultam , így remélhetőleg azzal nem lesz probléma.
2021. márc. 4. 21:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel,hogy nincs benne ésszerűség.Minden izmot azért hülyeség 8 sorozattal edzeni,mert egyik izom sem ugyanúgy regenerálódik,mint a másik.Azért nem,mert nem egyforma nagysagúak,es mert nem dolgoznak ugyanannyit .A labadnak adsz 8 sorozatot?Ugyanannyit,mint a bicepszednek?

Holott a bicepsz hatedzésnél is igencsak kiveszi a részét,a lábad meg sehol máskor.

Kalapacsbicepsz is felesleges időpocsékolás a te szinteden.Es a heti 6 edzes is az.

Heti 4 bőven elég.Azaz 2 szer edzeni egy izomcsoportot,pld alsó felső bontásban.


Habár a 3 napos teljestest programmal is még bőven tudnál fejlődni.

Én 2 évig azt csináltam,és csak utanna váltottam,emeltem a sorozatszamokon,mikor már nem fejlődtem tőle eléggé.

2021. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!