Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az ideális ismétlés és...

Mi az ideális ismétlés és sorozat szám teljes testet edzésnél?

Figyelt kérdés
Elkezdtem itthoni teljes testet edzést végezni, rendelkezésre áll fekvenyomó pad, rúd, illetve egykezes súlyzók. Jelenleg egy adott gyakorlatból 3x8-12 ismétlés számmal dolgozom, de mivel nagyobb súlyokkal edzek, általában ez 3x8-10 szokott lenni. Érdemes lenne lejjebb venni a súlyt, és emelni a sorozatokat 4x10-12-re, vagy folytassam így ahogy most csinálom? Melyik az ideálisabb? Heti 3x edzek.

#mekkora suly
2021. márc. 9. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb súly. 7-8 ismétlés teljesen jó. Illetve attól is függ, hogy mi a célod. Erőemelés vagy izomépítés? Ha utóbbi, akkor ahogy írtam. Ha előbbi, akkor még nagyobb súly, akkora hogy csak maximum 3-4 ismétlést tudj megcsinálni.
2021. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy olyan téma, ami kimeríti szerintem a gyakorikérdéseket. A valóság az az, hogy sokkal rugalmasabb a megengedhető ismétlésszám tartomány, mint azt a legtöbben gondolnák. Inkább egy szabálykeretnek kell megfelelni, egy csekklista amiknek ha eleget teszel bármi jó kb.


Általában 8-15 ismétlésszám között szokták mondani, végülis azzal nagyon nem téved az ember.


Javaslom Csabai Ábel videóit erről a témáról, nagyon jól és érthetően elmagyarázza a dolgokat. Erről szóló videóját linkelem: https://www.youtube.com/watch?v=eGjjFrZSBBY&t=796s

2021. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából legjobban az erőemelés érdekel hosszútávon , szeretném az erőszintem tuningolni , de azért az izomzatom is növelni.
2021. márc. 9. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Intenzitás,volumen.

Ha erőemelő edzést csinálsz,akkor intenziv,de rövid terhelesék a celszerűek.

Nagy súly,maximális,de rövid izommunka.Pld 5×3,5×4


Ha izomépítés a fontosanbb,akkor több volumen(mennyiség),azaz a feszüles idejenek a növelese kell.


Ez nyilván kisebb súllyal és több ismetléssel oldható meg.

Pld 4×10-15


A fenti peldák csak relativ megközelítesek.


Ennél azert összetettebb ez.Az erőemelők is felmennek több ismétlésig,es izmot építők is alacsonyabb,de nagyobb súlyokig.


Mindkét esetben tervszerű programozassal dolgoznak.

Ugyanis az intenzitás és volumen váltogatásaval,vagy időszakos végzésevel,más és más módon terhelik a szervezetüket,lökest adva az erő,ill izomnövekedésnek.Amiből mindket sportag művelője hosszú távon hasznot húz.

2021. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!