Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naponta 5x20 fekvőtamaszt...

Naponta 5x20 fekvőtamaszt csinálok, annak lesz látványos hatása? Vagy csak annyi hogy mozgok kicsit?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 18:55
 1/7 anonim válasza:
68%

Ne fix számot csinálj, annak nincs sok értelme, főleg úgy, hogy mindenki más erősségű, és semmi konkrétumot nem adtál milyen szinten vagy.


Azt ajánlom, hogy kezdj el valamikor fekvőzni, nézd meg hogy mennyit bírsz és adj hozzá párat. Az az utolsó néhány amit már 'szenvedés' csinálni fogja meghozni a legtöbb eredményt.


Az, meg hogy napi hányszor csinálod az szabja meg, hogy mennyire vagy elfoglalt és milyen kedved van. Én általában akkor szoktam itthon fekvőzni amikor már órákhosszat ülök gép előtt egyhuzamban és kell egy kis változatosság.


Sok sikert :)

2021. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
#1 Egyetértek, ne fix számokat csinálj. Fokozatosan növeld a terhelést. Csak fekvőzésnél ne számíts csodára, nyilván minimális változás lesz, de ez függ a kajától is. A helyes gyakorlatra ügyelj, mert a csuklódban nagy kárt tudsz okozni, ha huzamosabb ideig rossz technikát alkalmazol.
2021. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem lenne látványos hatása. Állóképesség javításnak nem rossz.
2021. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha 25 a maximumod, akkor működhet, de minden edzéssel töltött nap után kell legalább egy nap pihenő. És nem kell 5 sorozat, elég 3. És hetente nehezíteni kell picit a gyakorlaton, például hátizákkal vagy gumikötéllel.
2021. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
ha ezt minden nap megtudod csinálni gond nélkül akkor csak időtöltésnek jó.
2021. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 2 hete nyomom a napi 100 fekvőt és 100 felülést és most már gond nélkül meg tudom csinálni őket 10x10-es szériában 1,5-2 perc pihenőkkel. Ezeket kiegészítem 200 fal melletti fekvőtámasszal valamint 100 gugoglással és 100 lábemeléssel. Mivel volt pocakom ott még annyira nem látok semmit, de a 100 felülést is már gond nélkül megcsinálom. Csináltam magamról a tükör előtt egy day 1 fotót és a második hónap végén lövök majd még egyet. Mellben már most látok minimális változást.
2021. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csinálj egyik nap csak fekvőt, másik nap csak felülést, harmadik nap csak guggolást, így hagysz magadnak időt a regenerálódásra, ha minden nap más területet dolgozol meg. Plusz jobban tudsz fókuszálni az adott gyakorlat típusra így jobban fogsz fejlődni is. A lényeg a progresszív terhelés és hogy két egymást követő nap ne edzz ugyanarra a területre.
2021. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!