Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy hónapos bicepszfelrottyant...

Egy hónapos bicepszfelrottyanto tervet tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
10kilóval bicepszezem, de nagyon visszafogottan fejlődök. Egy egy kilóval tudom növelni a súlyt. Mit csinaljak? Ha mindig maxot csinalok az jó?
2021. márc. 21. 14:45
 1/7 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
52%

[link]


ezt szoktam nyár előtt tolni, de személyre szabottan mindenkinek más jön be.


Én úgy szoktam edzeni, hogy (+bemelegítés új izomcsoportnál) 4 sorozat, 8-10 ismétlés mindig menjen ki, ha 12 megy ki, akkor váltok, de 8 minimum menjen ki, vagy ha úgy érzem hogy most csak 6 megy ki vele, de legközelebb menni fog a 8 akkor 6 menjen ki, de utána visszaváltani és menjen ki a 10.

No pain - no gain elv azt is kimondja önmagában, hogy ha túl könnyű a súly, akkor növelni kell, hogy legyen hatása.


Meg mit jelent, hogy 1-1kgval tudod növelni a súlyt? Milyen időközönként? ha kb 3 hetnete tudod növelni, az azért nem rossz.

2021. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából hétről hétre hozzáteszek 2kilót, de rögtön csak 75% mennyiség megy. Akkor jövőhéten már megy kb az előző ismétlés, de sokkal nehezebben, nem érzem hogy erősödtem. Akkor talán ezt kéne tartani 3hétig, ugyanazzal a súllyal, amíg könnyen megy? Amúgy türelmetlen is vagyok, mert míg a lábam vagy a mellem rögtön látható, a bicepszem csak kicsit vastagszik.
2021. márc. 21. 16:08
 3/7 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
68%
Aha, olyasmi. Én akkor lépek szintet, ha már a jelenlegi "könnyen" megy. tegyük fel ha ezen a héten kimegy a 10 kg 12x végre, akkor jövő héten [vagy ha van még egy bicó a héten, akkor azon (amit linkeltem amúgy lemaradt, hogy azt az egész 2 napos edzéstervet rotálva csinálom a héteken, azért 2 napos csak, ilyen durrantó terv, 1nap, 2nap pihi 1nap 2nap pihi kb, de lehet máskor is, köztük a pihi, vagy 2 pihi, mindegy, csak ugye kell az izomnak a pihenés is, a regenerálódás ideje)] könyebben fog kimenni 12szer, és az azutáni héten (vagy alkalommal) valszeg még könyebben, akkor feljebb váltok súlyban, de min kb 8x kimenjen. Aztán azzal nyomom amíg az előző példához elérek és így tovább. Idővel lassul a fejlődés. Testépítésben mindig az elején könnyű fejlődni, jobban látszik, utána már az adott határokat feszegeti az ember, aztán megint megindul esetleg, és hát akiknek az a céluk meg színpadon állnak, azoknak lehet a legnehezebb, ha szereznek, ha nem, mert ott már nagyon a képességeik határait feszegetik és nagyon nehzen fejlődnek, biztos. Szóval ettől ne szontyolódj el :) Olvass utána párat, vagy nézz meg pár videót, pl 3 harmad vagy Valentin Torma, hátha segítenek jobban csinálni az ismétlés számokat satöbbi meg szabályosabban, hátha az a gond.
2021. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy izomlázzal is tudok edzeni, na majd ezt letesztelem hogy a jó. Köszi a választ!
2021. márc. 21. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1 honap alatt 1-2cmnel ne varj tobbet. Legyen benne nagyobb sulyos rudas gyakorlat, 1kezes beforgatva meg scottpad. Mehet heti 2x. Hat edzestol is no. Ha nagy sullyal hizol fel, evezel, huzockodsz. De a kar 2/3 reszet a tricepsz adja ki, a bicepsz kisebb izom. Szal ha vastag kar kell arra is menj ra kemenyen
2021. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hetente 2 kiló az sok.

Akkor a labra heti 5 kilót raksz?


Ez nem úgy megy hogy elkezded,es. akkor majd 1 év után(52 hét) 104 kilóval csinálod.

2021. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, arra is csak 2-t. Még nincs tapasztalatom, de valóban az a célom hogy 50 kilóval bicepszezgessek. :D Viszont a fejlődés kicsit lassabb, mint vártam.
2021. márc. 22. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!