Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék meghízni?

Hogyan tudnék meghízni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valószínűleg nem túl egyedi a problémám, egyszerűen képtelen vagyok hízni. 16 éves, 180 cm és 58-59 kg vagyok, az elmúlt 3 évben szerintem 5-10 kg-ot nehezedtem. Mivel vékony vagyok, szeretnék hízni, de egyszerre izmosodni is, mert hát nem sok izom van rajtam. Most, hogy az online oktatás miatt kb reggeltől estig a székben ülök, és csinálom a feladataimat, annyit se szoktam mozogni, mint ez előtt. A testnevelés óráim nincsenek megtartva, a bringázáson kívül nem nagyon szoktam sportolni (biciklizni nagyon szeretek, és sokat is szoktam, kb. évi 500-600 km, de még nem nagyon szoktam menni, mert hát ráfagyok az ülésre). Be kell vallanom kicsit lusta vagyok, de múltor észleltem egy problémát, amikor feljöttem a negyedikre, elkezdtem lihegni. Most viszont megjött a motivációm hozzá, és bele szeretnék vágni.

Szerintem elsősorban egy kis súlyt kéne felszednem. Miket kéne ennem, hogy tudjak hízni? Milyen gyakorlatokat kellene csinálnom? Ahogy említettem, biciklizni szeretek, van emellett egy ajtófélfára szerelhető húzódzkodóm, és az ablakom alatt egy beülő emelvény (kb. 40 cm, szóval zsámolyt lehet vele helyettesíteni). Ezen kívül miket ajánlotok még? Tapasztalatokat írhattok, ha van kedvetek és időtök.



2021. márc. 24. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kérdés volt már és rengeteg infó van fent (youtubeon tudom ajánlani Coach Greget például, de még vannak páran,akik nem baromságokat beszélnek). Olvasgass,nézz videókat, tanulj.


Olyan meg nincs, hogy nem tudsz hízni (amennyiben egészséges vagy),szimplán nem eszel eleget. Kalória ki-kalória be. Ennyi. Többet eszel,mint a napi szükségleted,akkor hízol,ha kevesebbet,akkor pedig fogysz. Ilyen egyszerű. Én is az gondoltam,hogy nem tudok hízni,pedig ,,milyen sokat" eszek. Jah... Elkezdtem aztán számolni a kalóriákat és kiderült,hogy nudli,amit ettem. Amint eleget ettem, ment is felfelé a mérleg.

2021. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bírom, amikor 15-17 éves srácok írnak, hogy "nem tudok hízni, pedig gyúrok, mint az állat, mellette eszem rendesen anyám főztjét, bablevest csokival, de semmi!"

Haver, olyan fiatal vagy, hogy az nem igaz. Kamaszkorban vagy. Úgy pörögnek benned a hormonok, mint a búgócsiga, ráadásul minden bizonnyal az anyagcseréd is rohadt gyors. Én is ugyanilyen alkat voltam. Tudtam, hogy akármennyit zabálhatok, és akármennyit súlyzózhatok, csak szálkásodom, egyáltalán nem tömegesedek. Aztán betöltöttem a bűvös húszat, és egyszer csak úgy elkezdett kerekedni a pofám és nőni a pocakom, mint a szemét. Hirtelen nem volt már mindegy, hogy mennyit eszek, mit eszek, mennyit súlyzózok, mennyit kardiózok, mennyit pihenek. Szerintem te is így fogsz járni, de aztán az is lehet, hogy ektomorf alkat maradsz mindvégig. Majd kiderül.


Nem a biciklizéstől és a húzódzkodástól fogsz hízni és izomtömeget felszedni. A húzódzkodás remekül megedzi a bicepszed és a hátadat, de terheli a vállat és a mellet is, de az csak egy gyakorlat a sok közül. A biciklizés egy nagyon jó kardió mozgásforma, ami izületbarát is, ráadásul kemény intervall edzéseket lehet vele letolni, de csak egy mozgásforma a sok közül. A tömeged és az izomnövekedésed a kajától fog változni. Kezdd el számolni a kalóriákat, amihez segítséget tud nyújtani rengeteg telefonos alkalmazás. Lehet, hogy azért nem hízol, mert 1500 kalóriát eszel össz-vissz, pedig tömegnöveléshez lehet, hogy te simán bevihetnél 3000-et is. Emeld meg a szénhidrátbeviteled, és figyelj nagyon a fehérjére is. A szénhidrátátot ne tortából és chipsből vidd be, hanem lassú felszívódású, alacsony glikémiás indexú, egészséges alapanyagokból (pl. rizs, burgonya, zabpehely, bulgur, kuszkusz, zöldségek, gyümölcsök, stb.). A fehérjét ne virsliből és téliszalámiból akard fedezni, hanem minőségi cuccokból (pl. csirke, marha, hal, tojás, túró, stb.). Figyelj arra, hogy mennyit eszel, és hogy mit eszel.

Ha a kaja rendben van, akkor kezdhetsz foglalkozni az edzéssel!

2021. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!