Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire számít jónak?

Mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdtem edzeni, van két egykezes súlyzóm eleinte 6 kilóval nyomtam mindent hátra, vállra, karra, mellre, mostanra ez tiz kilora fejlődött, kivéve az oldalemelésnél ott valamiért képtelen vagyok 6 kgnál többel 10 ismétlést csinálni. Szóval mennyire jó ez így fél év edzés után illetve, volt valakinek nagyobb fejlődés 6 hónap alatt?

És esetleg van valami tippetek arra, hogyan tudnám fejleszteni a hátizmomat, hogy oldalemelésnél is menjen 10kgval?

18/f



2021. márc. 29. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az oldalemelés nem a hátizmokat erősíti, hanem a vállakat. Az elején mindenki gyorsan fejlődik, akármit csinál. Tanulj, mert ha szarul edzel, hamarosan megáll a fejlődés. Ajánlom Csabai Ábel videóit, vagy esetleg a Három Harmad nevű csatornát. Ezeken megtanulhatod az alapokat.
2021. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen rossz elgondolás, hogy minden gyakorlatot ugyanazzal a súllyal akarsz csinálni. Nincs több súlyod vagy lusta vagy cserélgetni a tárcsákat? Vállból nyomás, fekvenyomás, fűrészelés, de még a bicepsz/tricepsz gyakorlatok legnagyobb része is egyértelműen több súllyal fog menni, mint az oldalemelés. Persze nem írtad, hogy milyen gyakorlatokat csinálsz, de ha 10kg-val megy a hát/váll/mell edzés, akkor így látatlanban azt mondanám, hogy sok az a 6kg is az oldalemeléshez és nem szabályosan csinálod.


Arra hogy milyen ez fejlődés szintén nem lehet válaszolni, mert fogalmunk sincs milyen gyakorlatokat csinálsz, hány kg vagy milyen magas stb stb, gyakorlatilag semmi infót nem tudunk.

2021. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tárogatás 3x12-15

Bicepsz ülve, váltott karral: 4x10-12

Kalapácsbicepsz: 3x10-12

Koncentrált bicepsz: 3x10-12

Tricepsznyújtás ülve 4x10-14

Lórúgás 3x10-12

Döntött törzsű evezés 3x10-12

ismétléssel.

Oldalemelés: 4x10-12

Vállbólnyomás 3x10-12

Döntött törzsű oldalemelés: 3x10-12

2021. márc. 29. 11:58
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyjából ezeket csinálom, lehet kihagytam párat.

Ja és 80 kg vagyok 184 cm.

2021. márc. 29. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ülj le kicsit olvasgatni a testépítésről, gyakorlatokról, edzéstervekről.


Oké írtad, hogy lehet kihagytál párat, de azért szóvá teszem: mellre egyetlen gyakorlat, fekvenyomás, döntött fekvenyomás stb nincs, hátra egy evezés és kész, de bicepszre 3 gyakorlatot is csinálsz... Lábadat meg amputálták ha jól látom.


Nem akarlak bántani, de mi értelme ha nem őszintén válaszolok: vállból nyomás például 10kg-val 80kg-s férfiként kb abszolút kezdő szint, fél év után bőven többet kellene. De ha csak akkor növeled a súlyt, ha mondjuk a tricepsz gyakorlatokat is többel tudod, akkor sose fogsz rendesen fejlődni. Nem is mondom tovább, mert látszik, hogy alapvető hiányosságok vannak tudásban, amikre nem lehet így egy kérdés alatt válaszolni úgyse. Ha fejlődni szeretnél, akkor olvass olvass és olvass! Nézz oktató jellegű videókat! Ne vakon eddz!

2021. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyílván a lábamat is edzem de azt nagyobb súlyokkal, de nem is erre irányult a kérdés.

Egyébként meg az oldalemelés állva az oldalsó deltaizmokat erősíti elsősorban. Tessék itt van: [link]

2021. márc. 29. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Hátedzés a kérdés.Szval:Ott kezdődik hogy olyasmikre pazarlod az erőd ami teljesen felesleges.Koncentrált meg mittomén miféle okosságok.Kilőve.

Helyette húzódzkodás.Az fejleszti a hátat.

Evezés dtörzzsel és felhúzas.

Ilyen gyakorlatok kellenek ha fejlődni akarsz,nem kalapácsbicepsz.

Váll:

Az oldalemelés jó gyakorlat csak nem a legfontosabb.A váll tömegét a nagysúlyos vállbólnyomás ruddal variaciói adjak.Ide venném még az állighúzást rúddal.Ezek közül is a fejfölenyomás allva az ajanlatom,ami egy remek egesztesttes,vall+felsőhat tömegnövelő gyakorlat.

2021. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: Oké edzed a lábadat ez szuper. De a válaszom többi része attól még releváns, értelmetlen az a gondolatmenet, hogy ugyanúgy 10kg-val csinálod a lórugást és a vállból nyomást, meg minden mást is az oldalemelésen kívül és az a kérdésed, hogy hogyan csináld az oldalemelést 10kg-val, amikor elsősorban a többi nagyobb izmot mozgató gyakorlaton kellene változtatni.


Az oldalsó deltaizmot nem tudom kinek írod vagy miért. Az továbbra is a váll, nem a hát izma.

2021. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Igen húzódzkodást is csinálok, most azokat a gyakorlatokat írtam amihez súlyt használok, bár az is tény hogy nem megy valami jól a húzódzkodás 4 a max amit tudok egyszerre.

2021. márc. 29. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!