Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek kezdésnek megfelel...

Szerintetek kezdésnek megfelel ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Sziasztok, picit több mint 1 hónapja kezdtem el edzeni hosszú idő kihagyás után (6 év kb.) 1 hónapja 72kg voltam 185cm magas jelenleg 74,5kg.(24/F) Természetesen az étkezésre próbálok odafigyelni bár tökéletesnek semmiképp nem mondanám. Tömegnövelős étrendet próbálok egyébként tartani. Hetente 3-4x edzek ugyanazokat a gyakorlatokat (Egész testem szeretném edzeni igy az elején mindenképp majd a jövőben áttérek az izomcsoportok szerinti edzésre hétfő mell-kar szerda láb stb. stb.)

Jelenleg csak 2db egykezes súlyzóm van ezért csak azzal tudok edzeni.

Az edzéseim igy neznek ki (pontosan a gyakorlatok nevét nemtudom ezért előre is elnézést kérek):


Sorozat/Hányszor egy sorozatban/Gyakorlat/Súly


4x/14x/Kétkezes evezés/2x6kg

4x/16x/Hid sullyal/6kg

4x/14x/Egykezes felhúzás/6kg

4x/16x/Kitolás fekve/2x6kg

4x/14x/Hasprés

4x/14x/Fekvőtámasz

4x/11x/Bicepsz(Karhajlitas ulve)/6kg

4x/14x/Tricepsz(Karnyujtas ulve)/6kg


Köszönöm mindenkinek aki megpróbál segiteni!:)


2021. ápr. 8. 20:00
 1/4 A kérdező kommentje:

És még elfelejtettem:

4x/14x/Kézisúlyzós guggolás/6kg

2021. ápr. 8. 20:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 14-16 ismétlés mennyire fáraszt le? Mert ha nem vagy bukás közelében, nem hatékony a sorozat. Hogyan valósítod meg a fejlődést? Nem fog ez így menni. Néhány hétig fejlődhetsz, mert a kezdők mindentől fejlődnek, de sokra nem fogsz jutni.
2021. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszod, valamelyik gyakorlatnál eléggé a bukás közelében vagyok valahol pedig még birok. Szóval ha jól értem érdemes kicsit növelni az ismétlést azoknál a gyakorlatoknál ahol még birok? Illetve még egy kérdésem lenne, hogy milyen gyakorlatokat tudnátok még mellizomra ajánlani? Mivel úgy érzem, hogy a mellizmomban még sokkal több van csak nem találtam jó gyakorlatot (Pl a fekvőtámasznál ha sokat csinalom a tricepszem nem birja ezért nemtudok belőle többet ismételni)
2021. ápr. 8. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyel meg sulyt mert 6kgval nem lehet izmot epiteni.. a hid az minek? Vall? Vadli? Huzockodas? Tolockodas? Ezeket meg be kene tenni minimum
2021. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!