Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Min kéne változtatnom?

Min kéne változtatnom?

Figyelt kérdés

Szoval megpróbálom elmesélni részletesen és remelem tudtok segíteni. Kb augusztus végén kezdtem el edzeni olyankor meg nem vettem annyira komolyan, kb 2-3 sőt valamikor 4 naponta tornaztam , aztán amikor kb eltelt 1 hónap komolyra vettem a dolgot és minden nap edzettem, de meg azt is érdemes tudni hogy en meg fogyokuran is voltam mert nagyon kövér voltam 75 kg , de olyankor is a “ fogyókúra” szeruseg alatt is sok édességet meg minden sz@rt ettem . Először 10 perces tornát végeztem (ilyen Chloe ting-eset ) aztán 26 és utana 36 perceset , persze ezeknek az emelese alatt sok idő telt el 1-3 hónap és utana elkezdtem azt hogy ilyen plusz tornakat csinaltam :fekvő mindennap aztán egyik nap gugolas másik nap sulyzozás de ugye ezekkkel is először ilyen 10 db-ot csinaltam de persze emeltem ezeket is meg hat át álltam ilyen egeszseges kajálásra ( tehát nem eszek nagyon sok szénhidrátot sok protein, gyumolcsok zoldsegek meg edessegnek ilyen youghurt meg ilyen muzli de persze nem az a nagyon nagyon édes hanem inkább ilyen gyumolsos és napi 3 palack víz kb. Tehát olyan 3-4.5 liter viz) de elkezdtem azt h szombatonkent csaló napot tartok ahol egész nap csak zabalok csomó mindent .

Szóval most ott tartok h sztem egeszsegesen etkezem és ugye csinalom azokat a tornákat amit irtam és hat 58-60 kg vagyok és olyan 170 cm vagyok.az baj ha nem nagyon látok valtozast csak annyi h talán picit laposabb meg karcsúbb a hasam .( és tudom h kb 2-3 év kell h jo alakom legyen) és meg h már annyira nem latom a valtozast.min kene valtoztatnom? És mit kene csinálnom h minél előbb jo alakom legyen ( lapos , karcsú és izmos has és formás fenék) remelem mindent leirtam



2021. ápr. 11. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

erre én is kiváncsi lennék

ugyanennyi kg és cm vagyok

2021. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Igazából ennyit tudsz tenni. Minnél nagyobb a kalóriadeficit annál gyorsabb a fogyás. Kardioedzéssel égeted a zsírt és erősítő edzésekkel pedig formásítod magadat
2021. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de első dolog: legközelebb légyszi kicsit fordíts több időt a megfogalmazásra (vagy csak szimplán ne 10soros legyen egy mondat, hol ékezettel, hol ékezet nélkül), mert így kifolyik az ember szeme mire az első bekezdés végére ér.


Csak felületesen tudtuk meg az infókat, de megpróbálom leírni amire gondolok ezek alapján. Ha izmosodni (formásodni) akarsz, akkor kalória pluszban kell lenned és sok fehérje kell (mondjuk 1.5gramm/kg körül). Ha folyamatosan ilyen fogyókúrás diétát tartasz, akkor nem nagyon fogsz izmosodni. Aztán így nem is kell annyira csalónapozni, mert ehetsz minden nap kalóriadúsabb dolgot is. Meg azért a csalónapnak se arról kellene szólnia hogy betolsz 5000 kalóriányi pizzát meg csokit minden héten.


"Egyik nap guggolás másik nap súlyzózás": guggolást súly nélkül csinálod vagy hogy érted ezt? Ha ténylegesen izmosodni, formásodni szeretnél, akkor felejtsd el ezeket a súly nélküli ugrabugrákat, mert azzal csak kis kondit, minimális fittséget lehet elérni. Az elején jók lehetnek ezek, de aztán pár hónap múlva nem fog velük fejlődni az ember. Nagy súlyos gyakorlatok kellenek, egy rendes súlyzós edzésterv és folyamatosan növelni 1-2kg-val (persze csak ha bírod, ha már fejlődtél annyit). Guggolás, felhúzás, csípőtolás, stb. Lehet hogy ezeket már rendesen csinálod így, csak nem volt egyértelmű abból a mondatból.

2021. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális edzéstervet.
2021. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most 1500kcal-t eszem egy nap

Szoval akkor ha jol ertettem akkor tobbet kell ennem?

De akkor nem fogok elhízni?

2021. ápr. 11. 16:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg akkor ha jól értettem az eddigi fél év semmire nem volt jó? ?-?
2021. ápr. 11. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:

6: De jó volt. Zsírból fogyást a későbbiekben is akarsz majd nyilván, de kalóriadeficittel csak egy bizonyos szintig és lassan tudsz izmot építeni.


Nem fogsz-e elhízni: ha jól lövöd be a kalóriát, akkor csak minimálisan. Mondjuk ilyen 2-300 kalória plusz körülire belövöd, akkor minimális súly fog feljönni, mondjuk havi 1-1.5kg. De ez vele jár és ennek egy része izom és víz lesz, nem csak zsír.

2021. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egészséges étrend nem ott kezdődik, hogy kevés szénhidrátot kell enni. Nyugodtan egyél, csak a feldolgozott ételeket kerüld.
2021. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!