Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítőknek hogy is kell...

A testépítőknek hogy is kell kinéznie az étrendjének? Vannak szavazási lehetőségek is!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem kezdtem még el a testépítést (naturálba, ráérősen edzenék) és nem tudom szabad-e ilyeneket is tennem amikor kondizok:

-egészséges fehérjedús ételek mellett egészségtelen ételeket enni (pl: milky way, snickers, chio chips, grilles ételek..)

-néha amikor vacsorázok, paradicsomot/paprikát teszek a szendvicsbe ami félbarna kenyér. Fehérjeporral pótolnám a fehérjehiányokat.


Ha eszek egészségtelen ételeket, pl: zsiros kenyér lila hagymával, akkor hízni fogok zsírban? Naturálban edzenék, a célom inkább az izmok fejlesztése, mintsem hogy kövér legyek.


2021. ápr. 12. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Lehet egészséges ételek mellett néha (heti 1x) hízlaló ételeket enni.
Nem lehet egészségtelen ételeket enni, felejtsem el a pizzát.
Felejtsd el a naturál testépítkezést, soha nem fogsz tőle fejlődni. Leírom, mit ajánlok helyette.
17 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tud valaki olyan oldalt ajánlani, ahol magyarul le vannak írva, hogy milyen ételeket ehetnek a naturál testépítők?
2021. ápr. 12. 13:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolhatok 1-1 kérdésre, de azzal nem leszel sokkal előrébb. Látszik, hogy lövésed sincs az étkezésről. Kezdj el ismerkedni az alapokkal, különben gondok lesznek. Csabai Ábelt keresd a Youtube-on!
2021. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az nem fog menni mert nem értem mit mondanak benne😔
2021. ápr. 12. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha "ráérősen" edzel, akkor gyakorlatilag bármit ehetsz. Persze normális keretek között, amiket testépítés nélkül is be kellene tartani, hogy nem napi 2 tábla csoki pizzával meg ilyenek. De nem fogsz attól hirtelen zsírt felszedni, mert most épp pizzával vitted be a kalóriát, csak akkor ha a 200kalóriás kaja helyett tolod be a 2000 kalóriás óriás pizzát.


Az alapokról tényleg olvasgatnod kellene, mert így csak felszínes tudást szerzel. Ne konkrét étrendet keress ahol leírják neked, hogy 223gramm csirkét egyél 147 gramm rizzsel, hanem alapismereteket amik alapján megérted a lényeget.


Amúgy a grilles ételek miért tartoznak számodra az egészségtelen kajákhoz?

2021. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért tartom egészségtelennek a grilles ételeket, mert azok hízlalnak. Vagy rosszul tudom? Meg amikor valaki egészséges ételeket említ, általában a salátás ételek jutnak róla eszembe, de ki lakik jól a salátákkal..?

Csirkemell, rizs, szója, soványhúsokon kívül lehet még másmilyen ételeket ennem? Pl fehér kenyér, édes sütemények.. amik fogyósok nem ehetnek, azt attól én még ehetem? Csak néhány izmot szeretnék felépíteni magamra, nem akkora izom tömeget mint ami Arnoldnak volt anno. 176cm 76kg vagyok (kb) és 18% lehet a testzsírom. 20 éves vagyok.

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 12. 14:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném hogy szélesebb legyen a hátam, a vállaim is messzebb kerüljenek a fejemtől, a combomról a sok felesleg (és fenékről is) lemenjen, ezáltal arányos testem legyen.
2021. ápr. 12. 14:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi test alkatot szereték:

[link]

Nem kell ekkora izom, ha soványabb vagyok ennél, az is megfelel nekem.

2021. ápr. 12. 14:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak edzegetsz, akkor teljesen felesleges fehérje porokat enned. Varga Balázs Fehérjemítosz című könyvét például nagyon tudom ajánlani kezdésnek.
2021. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan akkor mindegy mit eszek?
2021. ápr. 12. 15:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Barátom, te soha nem leszel olyan, még cuccal se.. 18%? El vagy tévedve rakéta csecs tesvírem..
2021. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!