Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem figyelek oda az étrende...

Ha nem figyelek oda az étrendemre igazán, akkor is lehet rendszeres edzéssel izmot szerezni? 19/F

Figyelt kérdés
Szóval kb 190 cm vagyok és olyan 73-74 kiló vagyok mostanában, most fogytam le 10 kg-t és úgy döntöttem, hogy nekiállok edzeni. Kerestem edzés terveket az interneten és találtam is néhány jót, amiket azóta minden nap csinálok. Igazából a kérdésem az lenne, hogyha nem igazán figyelek oda az étkezésemre és ugyanúgy eszek mint korábban (csirkét, tojást, rizst, azt általában szoktam enni, de nem különösebben nagy mértékben, de azért elég gyakran), ami egy ilyen kb átlagos étrendnek felel meg, akkor is lehet szépen fejlődni? Mert olvastam, hogy tömegelni kéne, meg ilyesmik, de úgyis lehet fejlődni, ha ugyanúgy csak naponta háromszor étkezem annyit, mint máskor? Meg igazából a tömegelésnél számít, hogy miket eszek, vagy mindegy csak legyen elég kalória?

2021. ápr. 15. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen számít, hogy miket eszel, ha nincsen meg a megfelelő fehérje, vitamin bevitel, akkor az izmok sem fognak fejlődni, legalábbis messze nem olyan mértékben, mintha optimális lenne a táplálkozás. Emellett fontosak a rostok, ásványi anyagok, egészséges zsírok stb.


Az izomépítés és egészséges élet kisebbik része az edzés, nagyobbik az étkezés és a regenerálódás, elegendő pihenés.

2021. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj emeletes házat építeni ugyan annyi téglából, mint amennyi egy földszintes házhoz kell. Ugyan az a helyzet.
2021. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ház építésnél nem figyelsz oda arra, hogy legyen téglád, akkor tudsz házat építeni?
2021. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fog fejlődni az izomzatod, de nem a várt mértékben
2021. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mindennapi edzés helyett edzz ritkábban. A kajára meg figyelj oda.
2021. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem
2021. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy kusza kérdés.

Ha minőségi, tiszta tömegelést szeretnél kivitelezni, nem pedig egy dirty, szemétkajával és üres kalóriákkal megspékelt zsírosodást, vizesedést, akkor nagyon is számít, hogy milyen ételeket fogyasztasz. Nem mindegy, hogy oreo kekszből és sajtos chipsből viszel be 4000 kalóriát, vagy alacsony glikémiás indexű, lassú felszívódású szénhidrátokból.

Mindegy, hogy naponta hányszor étkezel. Lehet, hogy egy étkezéssel beviszel 100 gramm fehérjét, de lehet, hogy öt különálló étkezéssel összesen nincs meg a 30 gramm. Ez megint attól függ, hogy mit eszel. Marhát édesburgonyával és brokkolival, vagy gyulai lángolt kolbászt zsömlével.

Hogy érted, hogy edzéstervek? Többes számban? Több edzéstervet csinálsz egyszerre? Egy is elég szerintem, ha minden izomcsoportot megedz több irányból és tartalmaz kardió mozgásformát. Ja és nem kell minden nap full erővel erősíteni és súlyzózni. Régi közhely, de igaz, hogy az izmok nem edzés közben fejlődnek, hanem a konyhában és a hálószobában. Fontos, hogy melegíts be, nyújts le, és regenerálódj eleget. A kaját meg te egyáltalán ne misztifikáld túl, nem kell mindenkinek kalóriákat és makrotápanyagokat számolni. A lényeg, hogy egyél sokszor keveset, hogy elkerüld a puffadást és a vércukorszint ingadozását, és egyél egészségesen, kiegyensúlyzottan. Ha ezeket betartod, akkor nagy bajod nem lehet, és még élvezni is fogod ezt az életmódot.

2021. ápr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!