Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális a 3500 kalória napi...

Normális a 3500 kalória napi bevitelre?

Figyelt kérdés

200 cm magas 22 éves 91 kilós fiú vagyok. Most érkeztem el arra a pontra, hogy nem tudom mennyi a napi kalória bevitelem, mert sokkalom. Eddig fogyókúráztam és 50 kilót le is adtam. Akkor 1800 kalóriát vittem be. Most a minap gondoltam egyet, hogy mennyi lehet a napi kalória szükségletem, amire mindenhol 3500+ olvastam. (Fogyáshoz állítólag 3000 kellett volna...) Én meg kb. 1800-at ettem egy nap.

Ez tényleg normális? Nem baromi sok? Illetve, ha szálkásítani szeretnék még, akkor 1800 kalória normális vagy növeljem?



2021. ápr. 15. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Én 3600 kalóriával szinten tartok, ennél kevesebbel deficitbe kerülök. De mindenkinek más a kalória szükséglete, szóval hogy te mit olvasol az nem számít :)
2021. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen normális. Most neked inkább tömegnövelést javasolnék, hogy 1800-ról feljebb tudd vinni a kalóriabeviteled, ugyanis ha eddig ennyit ettél, és hirtelen 3500-ra felviszed, rengeteg zsírt fogsz felszedni.
2021. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 $$$$$ ***** válasza:
Neked 1800 kaloria keves szalkasítashoz. Rengeteg izmot vesztel vele(nyilvan mivel irtad hogy 50 kg-t fogytal gondomom nem sok izom volt rajtad. De ha most edzel és legközelebb szalkásítasz akkor mar ne 1800 kaloriaval tedd. Csak peldanak mondom hogy haverom 170 cm 88 kg rol kezdett el leszalkasitani,most jelenleg 77 még megy lefele. Ő napi 2000 kaloriat visz be. Lehet soknak tűnik az ő súlyahoz. Viszont heti 0,4kg-t fogy. Nem hogy nem gyengül le szalkasítas közben de még lassan fejlődik is.) A 3500 kaloria meg nem sok.Én 203 cm vagyok,122 kg. Amikor utoljara neztuk 19,7% volt a testszírom (kb.2 hete). Jelenleg egy lassu tömegelesben vagyok. Kb.havi 2 kg jön fel. És 4500-4800 kaloriat viszek be. Én ha 4000 ala mennék a sulyomat se tudnám tartani... Nem vagyok szálkás. Sokkal feljebb mar nem akarok menni, de van egy celom erőben és ameddig nincs meg nem hagyom abba ezt a lassu tömegelest. Mert kell a kajabevitel. Mi hasonlo cipőben vagyunk aterzem hogy milyen nehez ilyen magasan össze hozni egy normalis testet😂. Csak en korabban nem tulsúlyos voltam hanem nagyon vezna. 198 cm es 75 kg.
2021. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tehát, ha mondjuk kocka hasat szeretnék, akkor is növelnem kell a bevitelt. Jelenleg edzek és izmot szeretnék építeni, amihez most a 4x10 ismétlést csinálom szabályosan kivitelezve.


Kb. Így néz ki egy napom, ami miatt soknak gondoltam a 3500 kcal-t


Reggeli:

50g zabpehely

40ml tej

30 g méz

Fahéj, gyömbér


Tízórai:

30g fehérje por


Ebéd:

200-250g csirkemell

100g főtt rizs


Uzsonna:

Két szelet rozsos toast kenyér (spar)

6-7 szelet csirkemell sonka

4 szelet Tolle light sajt


Vacsora:

3 db tojás


Esti edzés után:

30g fehérje por


Most ez így, ha jól emlékszem 1800-2000 körül van



Szóval mindig szoktam enni, csak valahol olvastam ezt a

Fehérje: 2gxtskg

Szénhidrát" 1,5gxtskg

Zsír 0,5xtskg


Emiatt van, hogy nem tudok többet enni, mert nem akarom, hogy a szénhidrát meghaladja a fehérjét.

2021. ápr. 15. 23:28
 5/11 $$$$$ ***** válasza:
Hat pedig ha izmot akarsz epiteni akkor meg kell haladnia a CH-nak a feherjet. Én kb. Napi 400-420 gramm CH-t eszek. Mig feherjebol csak 220-30 at. Ez persze szalkasitasnal nem így van(akkor nyilvan nem kell ennyi CH). De én a helyedben most tömegelnek mert ez a 92 kg nem sok a magassagodhoz.Nem ugy kell tömegelni hogy na heti 2 kg-t felveszek. Bőven eleg havi 2 kg is. Aztan majd ha ugy erzed szalkasitasz egyet. De ne 1800 kaloriaval mert az iszonyat keves. Persze mindenkinek mas a cél. Mert engem pl. a kocka has kicsit se erdekel. Engem nem zavar ha van egy kis hasam (max 20% testzsir ahol kb. most is vagyok, de tömegelesnel kicsi akar feljebb is mehet). Én inkabb az eröre megyek meg arra hogy nagydarab legyek(mostanaban gondolkozok rajta hogy szalkasitsak egyet,de előtte még van par kitűzött celom erőben). De a 1,5 g/ttkg CH az nagyon keves meg szalkasitashoz is 2-2,5 g/ttkg kell. De amugy ne ugy akarj kocka hasat hogy vezna vagy. Hanem ugy hogy izmos. Ezt kell megerteni. Mert persze hogy az 50 kg-s Sanyikanak kocka hasa van mar 15 évesen. De nem azert mert izmos hanem mert alultáplált Jo te nyilvan nem 50 kg vagy. De a te magassagoddal 92 kg-nal majd később töbnek kell lenned ha edzel rendesen.
2021. ápr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a napi kajad 2meteresen 100kgval? :O Ez 60kgs noknek valo szerintem. Nem sok izom lesz igy rajtad. Am meg kene mindenhova zoldseg.. kb semmi rost. Full belassul az anyagcsere
2021. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Napi 1800kcal így nézek ki.

2021. ápr. 16. 13:08
 8/11 $$$$$ ***** válasza:
Hat de most fogytal le. Ha igy folytatod meg vékonyabb leszel. Nez egy rendes edzés tervet,etrendet. És kezdj el tömegelni. 2 meter magas embernek keves a 92 kg. De a 100 is.
2021. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 $$$$$ ***** válasza:
Ja és ha 1800 kaloriat eszel erőd se lesz edzeni.
2021. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 $$$$$ ***** válasza:

Nézd meg. Még én is vezna vagyok. Pedig en most 122 kg vagyok. Ez egy nyári kép. Itt kb. 115 lehettem. Csak azert nem rakok mostanit mert azota lett egy tetkóm. És nem akarom hogy valaki felismerjen. Kicsit nagyobb vagyok mint voltam. De azert nem jelentősen. És szerintem még én is nagyon vékony vagyok....



[link]

2021. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!