Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tinédzsernek mennyit szabad...

Tinédzsernek mennyit szabad sportolni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és egyáltalán nem vagyok kövér, de nagyom sovány sem. Nem fogyni szeretnék, hanem izmosodni (combra, vádlira, hasra, karra, és szeretnék vékonyabb derekat). Milyen étrendet/edzéstervet ajánlanátok? Tényleg nem fogyni szeretnék, ez fontos! Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

2021. ápr. 17. 11:35
 1/8 A kérdező kommentje:

nagyon*

Egyébként 65kg vagyok, és 178 cm.

2021. ápr. 17. 11:36
 2/8 A kérdező kommentje:
És nem is annyira kigyúrt, hanem inkább nőies alakot szeretnék.
2021. ápr. 17. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért akadályozna a sportban, hogy tinédzser vagy. Amíg nem erőlteted túl magad, addig annyit edzhetsz, amennyit csak akarsz :). Találj valami jó kis mozgásformát, amit nem azért csinálsz, mert "muszáj", hanem mert télyleg szereted. Egyél sok zöldséget, csümölcsöt. Fejlődésben vagy, tehát ne kezdj drasztikus diétába, de gondolom mivel nem a fogyás a cél, ez nem veszélyeztet. Bringázz, sétálj, fuss, mikor időd engedi, tornázz otthon amit szeretnél, az egyesületi sport most nehézkes, de ha lehetőséged van, akkor be is íratkozhatsz valahova.

Sok sikert :)!

2021. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! 1600-1700 kcal-ra van szükséged, hogy ne hízz, viszont izmosodni is tudj azért.


Ebből nagyjából 100-110g fehérje, 200g szénhidrát és 50-55g zsír.

Ezek csak irányértékek.


Néhány gyakorlat:

- 4 x 12-20 guggolás

- 4 x 12-20 kitörés hátra (/láb)

- 4 x 20 vádlizás (/láb, pihenő nélkül - azaz 20 emelés jobbra, 20 emelés balra, 20 emelés jobbra stb, pihenő nélkül)


Ezeket lehet súlyzóval is.


Hasra rengeteg jó gyakorlat van a neten, nézelődj, biztos találsz néhány szimpatikusat.


Karhoz pedig fekvőtámaszok, húzódzkodás stb. Súlyzós edzés szóba jöhet?


Fontos azonban, hogy érdemes vállra, hátra is edzeni, hogy egységesen legyél izmosabb. Ha szeretnéd írok ezekhez is gyakorlatokat. Heti 1-3-szor kardiózhatsz is. Futás, biciklizés stb.

2021. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Legyen szép napotok!
2021. ápr. 17. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit amennyi jólesik
2021. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nőként nem lehet a tested kigyúrt , mert nő vagy a tested más .

Hanem nőies tested lesz (amit írtál)

2021. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán tudok ajánlani 1-kg-os súlyzókat
2021. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!