Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom építés, szálkásítás?...

Eszti_21 kérdése:

Izom építés, szálkásítás? (16L, infók lent :) )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viszonylag fiatalnak számítok ebben a témában (16/L), ezért gondoltam megkérdezlek titeket hátha jobban értetek hozzá mint én :D. Kb 1-2 hónapja elkezdtem edzeni, sajnos csak itthon, mivel zárva vannak az edzőtermek... Van rajtam kb 10-15 kg felesleg, leginkább a hasamon és a hátamon :/. A lábam az eléggé izmos (látszik is, illetve érzem is sajnos/nem sajnos), mivel kosárlabdáztam 4-5 évig, emellett mikor edzőterembe jártam (tavaly) mindig lábizom edző gépeket használtam, mert az tetszett, vagy igazából nem is tudom XD. [Testsúly: 78, Magasság: 169]

Akkor az infók után lényegre ki is térnék...

Mivel az előbb is említettem, imádok lábra edzeni, és tetszik is az izmosabb, szálkásabb comb/vádli. Egyenlőre csak itthoni edzéssel (amint nyitnak az edzőtermek, indulok :DD), lehet comb izmot építeni? Vagy jobb lenne ha inkább a felsőtestemet szabadítanám meg először a felesleges kilóktól? Pont ma voltam futni, de éreztem, hogy a térdem beszúrt néha ezért mégha bírtam is volna, meg kellett álljak mert elég kellemetlen érzés volt. Gondolom a túlsúly miatt :(. Ebből gondolom, hogy inkább a hasamra kéne edzek? Vagy biciklizés mint kardió? (az kevésbé erőlteti a térdet)

Egyenlőre ennyit terveztem írni, nyilván lenne még mit, de már így is rohadt sok a duma :D. Minden kérdést, választ, esetleg tanácsot örömmel hallgatok! :)



2021. ápr. 17. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj oda a kajára, kardiózz, vegyél kézi súlyzókat, amikkel felsőtestre és alsótestre egyaránt tudsz edzeni. Így lassan, de bizonytalanul elérsz egy jobb, arányosabb alakot
2021. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha úgy érzed, hogy beszúr a térded, többször is, akkor szerintem állj le a futással egy időre.

Egykorúak vagyunk, és is több mint 10 kilóval szenvedek, és mikor így végeztem térdet megerőltető mozgást, tönkre is vágta kicsit :/

Ha nem akarsz ropogó és fájó térdeket, szerintem válts át a biciklizésre, valamint a felsőtested edzésére.

(Ettől függetlenül végezhetsz gyakorlatokat alsó testre is, hogy az izmaid ne sorvadjanak el, de helyezd a hangsúlyt azokra a részekre, amiken még változtatnál.)

2021. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

"Vagy jobb lenne ha inkább a felsőtestemet szabadítanám meg először a felesleges kilóktól?"


Egyet tisztázzunk, ez nem úgy megy, hogy hasra edzel, akkor hasból fogysz, ha karra akkor karból. Sokan ebben a tévhitben vannak ugyanis.


Figyelj a kajára, illetve otthon csinálj kitöréseket, guggolást, fekvőtámaszt, hasprést/felülést ha nincs eszközöd ezekkel is elég jó eredményeket lehet elérni. Viszont, ha bármelyiknél azt érzed, hogy egy izületed fáj, akkor ne erőltesd! Kardió jó, de a jobb alakhoz elsősorban az izomtömeg növelésével tudsz eljutni. Az izom fenntartása ugyanis több energiát igényel, vagyis ha ugyanannyit eszel a tested az izmok növekedésére/fenntartására fogja fordítani a kalóriák egy részét, amit amúgy csak a zsírpárnákra tudna. Makróknak nézz utána, vannak jó honlapok, amik kiszámolják az adataiddal, hogy miből mennyit kell enned.

2021. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Rendben, köszi a tippeket :)

2. Okés, akkor a futást hanyagolom egyelőre. A térdem már így is ropog/recseg egy jó ideje, gondolom a kosárlabdától, mivel akkor már akkor is elég sok felesleg volt a felsőtestemen és gondolom nem tett neki olyan jót, ráadásul több mint 4 éven keresztül :/

3. Ooo igen... Valószínűleg nem így gondoltam, hogy ha hasra edzek akkor onnan fogyok (lehet már túl késő volt nekem ehhez XD), ezzel tisztában vagyok én is, de köszönöm a javítást! Kajára már jobban figyelek mint eddig, de elég nehéz. Gondolom nem csak nekem. Eddig egyik ízületem se fájt/szúrt be, csak a térdem úgyhogy futni egy ideig nem fogok. Rendben, utána nézek annak a honlapnak.

Mégegyszer köszi mindenkinek! ❤️

2021. ápr. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!