Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hová érdemes felsőtest-alsótes...

Hová érdemes felsőtest-alsótest felosztásban a felhúzást?

Figyelt kérdés

Fel akarom hozni a lábam hamarosan, ezért majd edzéstervet fogok változtatni.

Mivel legyen egy napon a felhúzás? Fekvenyomással vagy guggolással?

Vagy cserélgessem az egyikkel?

Pl felsőtest napon egyik alkalommal fekvenyomok, de nem húzok fel, majd másik alkalommal egykezessel nyomok fekve és felhúzok?

Vagy alsótest napon egyik alkalommal guggolok felhúzás nélkül, majd elölguggolok, de aznap felhúzok is?

Vagy valami más ötlet?



2021. ápr. 17. 22:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Illetve ebben a felosztásban érdemes a bicepsz, tricepsz, elülső váll stb izmokat is külön edzeni? A cél, hogy alapgyakorlatokra helyezzem a hangsúlyt.

Pl bicepsz dolgozna húzódzkodásnál és evezésnél is. Nyilván másodlagos terhelést kap csak, az meg nem valami sok.

2021. ápr. 17. 22:48
 2/16 anonim ***** válasza:
Miert nem 3 napos edzestervet csinalsz? Ugy jutna mind a 3 alapgyakorlatnak egy nap plusz a kiegeszitok.
2021. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Meg milyen felhuzas? Konvi, szumo, reszleges vagy merev labas?
2021. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én annó az alsohoz raktam, mikor alsó v felső test volt az osztasom. Szerintem szar edzés az also test es a felső test, sokkal jobb a push pull leg, abban én a pull reszbe raktam, jól muzsikál az edzésterv. Talán az egyik legjobb, heti kétszer szét lehet edzeni minden izmot vele....
2021. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én alsóhoz rakom. Az izoláció meg egyéni dolog, elülső deltát valószínűleg nem kell amúgy se, de persze simán mehet pár széria tricepszre/bicepszre vagy lábnál vádlira.
2021. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2 És azért osztom 2 felé, mert fel akarom hozni a lábam. Egy darabig nem edzek rá sajnos, és arra akarom fektetni a hangsúlyt, miután helyrejött.

#3 Konvencionális felhúzásra gondoltam.

#5 Elülső deltára a mellről/vállból nyomás fontos gyakorlat pedig, nem?

2021. ápr. 19. 12:32
 7/16 anonim ***** válasza:

En azon gondolkodnék a helyedben,hogy a hátedzéshez vagy a lábedzéshez rakjam e.

A felhúzás rendesen leamortizál generálisan,ezért én a helyedben heti egyszer vegezném.Vagy,ha nagyon ragaszkodsz hozzá,akkor máshol a labnál vagy hátazasnál engedni kell valamiből.Mert nehezen fogsz regenerálódni.

2021. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En hat/vall edzeshez rakom a konvit. A szumot meg a merev labast a 2 lab edzesre osztom szet. De nekem 3 napos az edzesterv. Igy is labcentrikus mivel 2 lab is van.
2021. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok heti 6-szor edzeni, de lábra mindenképp kétszer akarok.

Egyébként push-pull-legben eddig pull napon volt, de akkor még nem volt lemaradva a lábam.

Szóval ha alsótesthez illesztem be, de csak a heti két edzés egyikén végzem, az jó? Guggolás mehet kétszer?

2021. ápr. 19. 19:17
 10/16 anonim ***** válasza:
Mehet.pldául Felhúzó napon elölguggolást csinálsz kevesebb súllyal.Az alsóhatad így kikapcsolod,szemben a tarkónguggolassal.
2021. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!