Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez ilyenkor normális?

Ez ilyenkor normális?

Figyelt kérdés

2 hétig szüneteltettem az edzést egy váll rándulás/húzódás miatt. Mai nap edzettem. Teljes testes edzést csináltam, váll kivételével minden izomcsoportra 3-4 sorozattal. Vállra még nem edzettem. Viszont érzékeny még a vállam, de a mozgástartománya teljes. Csak érzékeny. Mintha egy kicsit fájna is, de lehet csak beképzelem és az érzékenységet érzem. A mai edzést gond nélkül végig tudtam csinálni. Fekvenyomni is csak melltőlnyomó géppel nyomtam, ilyen chest press féle géppel.

Mikor fog teljesen helyrejönni? Valakinek ez ügyben tapasztalata?



2021. ápr. 19. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Attol fugg milyen foku a serules de a vall nagyon lassan gyogyul. Akar honapokba is telik a gyogyulas.
2021. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha teljes a mozgástartománya, akkor gondolom enyhe sérülés lehet.
2021. ápr. 19. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a mozgástartomány nem feltétlen függ össze a sérülés nagyságával. Az is lehet, hogy ez egy figyelmeztetés volt, hogy kicsit vedd vissza a tempót az edzésben vagy csináld jobb formával-kisebb súllyal...stb.


A váll elég könnyen lesérül, főleg ha gyengék a körülötte lévő izmok (pl rotátorköpeny gyengesége, rövidülése, nyúlása miatt rengeteg embernek vannak vállproblémái). Lehet, hogy a rotátorköpeny nyújtásával és erősítésével is kéne majd foglalkozni, miután elmúlt a fájdalom.


Én a nyomó gyakorlatokat teljesen kihagynám, ameddig rendbe nem jön a vállad, még akkor is, ha közben nem érzed, hogy kellemetlen lenne. Inkább legyen egy hosszabb kihagyás, mint aztán egy komoly sérülés, amitől akár évekre vagy örökre elbúcsúzhatsz az edzéstől. Plusz majd ha újra edzed a vállaidat is, akkor azt is nagyon fokozatosan, akár 15-25-ös ismétlésszámmal és nagyon fokozatosan, több hét alatt visszatérni arra a súlyra, amivel alap helyzetben csinálnád.


Jobbulást!

2021. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyógytornászt érdemes lenne felkeresni? Tudna segíteni?
2021. ápr. 19. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp megérné. Plusz egy doki se árthat, ha megvizsgálja a válladat (ha nem javul pár nap-hét múlva sem).
2021. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt hogy fél évig fájt
2021. ápr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!