Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Augusztusba kb mennyivel...

Augusztusba kb mennyivel tudok majd fekvenyomni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem ezt a sportot. Fekvenyomásnál 22,5 kg amivel kimegy a 4x10 szabályosan,amit siralmasnak érzek. Egyébként mindig is gyenge voltam, ekto is. 176cm 55kg. Szerintetek augusztusig kb mennyivel tudok majd nyomni?

2021. ápr. 24. 15:42
 1/5 ambiw1 ***** válasza:
100%

Ezt rajtad múlik, mit eszel, hogy edzel, edzel-e rendszeresen stb. Csak találgatni lehet reális számokat én olyan +20kg-t mondok csak azért mert az első pár években fejlődik a legtöbbet az ember. A saját testsúlyod kifogod tudni nyomni elég hamar. Nem vagy magas szóval nem hinném h nagyon hosszú kezeid lennének. Ez is egy plusz pont a fekvenyomásod fejlődésénél.

Légy türelmes az a lényeg, nem tudom miért pont augusztust választottad de én adnék magamnak minimum 1 évet mielőtt elkezdek versenyezni :).

2021. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tömegelek, és viszonylag hosszú kezeim vannak:( augusztusba megyek osztálytáborba, és nem akarom hogy rajtam nevessenek az osztálytársaim, mert általában szoktunk edzeni ott
2021. ápr. 24. 17:23
 3/5 ambiw1 ***** válasza:
74%

#1 vagyok, nem tudom hány éves vagy de én a helyedben inkább türném ha tényleg nevetnek rajtad és türelmesen edzenék 1-2 évig. Hogy miért?

Hidd el nekem ez egy örökké tartó kör.. Én is megtapasztaltam. Miután lefogytam azzal basztattak hogy koxolok stb azért mert 16 évesen 90 kilóval nyomtam fekve.

Egyátalán nem éri meg sürgetni a kaszást. Szerinted milyen problémáim lettek azóta? Kb 0-24 fáj a hátam, ha nem edzek huzamosabb ideig egy tejesdobozt nem tudok felemelni. A lapockáim tönkrementek mert 185kilót húztam fel szabályosan 16 évesen... Hiába edzel nagysúllyal szabályosan fiatalon attól még a csontvégek nincsenek teljesen kifejlődve ezért könnyen lesérülhetsz. Annó ezt nem értettem meg és csak mentem a magam feje után. Megérte? Persze.. Fáj mindenem fiatalon ha nem edzek és nem szedek vitaminokat.


Türelem, és később kamatozni fog a befektetett energiád. Jelenleg a legerősebb motivációd van. Ezt használd arra hogy tökéletesísd az edzésformád a kajálásod. Ne arra hogy minnél több súlyt emelj mert úgy jársz mint én.

2021. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
40-50 kgvel szerintem is fogsz tudni mellezni, de en sem sietnek, basztatnak? Kit erdekel? Én guggolnisem szoktam nagy súllyal, minek? Minek csesszem szét a terdemet idő előtt? Hogy aztán orvosoktol orvosokig jarkaljak? Felhuzni sem huzok fel nagy súllyal, megpróbáltam annó 100kgvel, mert ha neki megy, akkor nekem is, megereztem a derekam, az meg amugy is gorbe eléggé, igy a felhuzast nem eroltetem nagy sullyal. Megyek 50el 4*12ot ozt jol van, majd emelek, menne a 100, mert meg se kottyan az 50, de minek? Azert hogy elmondhassam magamrol? Hagyjuk már. Fekvenyomast tenyleg eroltetem, de azt se azért, hogy elmondhassam magamrol, hanem mert a mellem nem akar fejlodni, de csinalok ra az mellett is gyakorlatot majd fog menni. Nem sietek sehova.
2021. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

50 kiló körül, ha egy átlagos fejlődést veszünk alapul.

Amúgy, ha testépítesz, nem kell minden áron hajszolni a nagy súlyokat. Mert pl bizonyos technikával lehet 10 kilóval többet nyomsz, a izom meg kevésbé dolgozik, mint 30 kilóval könnyebb súllyal, de azt úgy végrehajtva, ahogy egy testépítőnek kell. Tegyük fel, minden áron többet akarsz nyomni, és hidalsz egy jó nagyot, ezzel lecsoklentve a mozgastartomanyt, es hiaba nyomsz többet, ha kevésbé dolgozik az izom. Persze erősödni kell, csak ne minden áron.

2021. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!