Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az étrend jó lenne tömegnöv...

Ez az étrend jó lenne tömegnöveléshez, egy jó edzésterv mellé?

Figyelt kérdés

1. étkezés: 100g zabpehely vízben főzve + 40g fehérjepor (barnarizs vagy kendermag - tehát növényi eredetű) + 40g gyümölcs (áfonya, eper, banán, stb.) frissen vagy fagyasztva

2. étkezés: 180g tofu + 60 g bulgur vagy kuszkusz + 120g zöldség (fehérbab, zöldbab, csicseriborsó, brokkoli, stb.)

3. étkezés: 200g mozarella + 200g rukkola

4. étkezés: 200g fehérjében gazdag alacsony szénhidrát és zsírtartalmú puding, 50g puffasztott quinoával

5. étkezés: 100g túró + 20g növényi eredetű fehérjepor + 50g mandula, vagy kesudió vagy dió...


Lehet, hogy ez nem tűnik soknak de ez 1.3 kg kaja, a fehérjeport nem számítva... Én közel sem szoktam ennyit enni egy nap.


Az első étkezésre reggel 7 órakor kerülne sor, a másodikra 10 órakor, a harmadikra 12:30-kor, a negyedikre 14 órakor, az ötödikre egyben az utolsóra) pedig 15 órakor.


És utána 16 óráig nem ennék egyáltalán.


A zöldségeket és gyümölcsöket próbálnám minél változatosabban bevinni, tehát nem csak ezek lennének, de főleg ezek.


Emellett pedig szednék napi 1 multivitamin tablettát és meginnék 3-4 liter ásványvizet / nap.


168 cm magas vagyok és 58kg.

17 éves fiú...


Az edzéstervemet nem írom le, de egy héten 6 napon is edzek és nem egy osztott edzésterv.



2021. máj. 18. 03:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam!


Nem 6 napon is edzek egy héten, hanem 3 napon is...

És úgy értem, hogy nem osztott, hogy ezeken a napokon van minden izomcsoportra alap gyakorlat.


Viszont 4-5 napon is “edzegezet”, de az csak kardio és igen, tudom hogy az nem jó tömegelés mellett, de szeretem és az állóképességemet látványosan növeli.

2021. máj. 18. 03:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az a lényeg, hogy ez mennyi kalória és hogy oszlanak el a makrók.
2021. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem szamoltam ki de tomegnoveleshez eleg kevesnek tunik.. ez inkabb dietas
2021. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
1.3kg kaja az nem tul sok. Kb 3 etkezes tomegnoveleskor 🤷‍♂️
2021. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Jelenleg mérsékelt aktivitással van ennyi súlyod? És ha jól értem most igyekszel majd az aktivitásodon növelni testeddzéssel? Mert akkor számításaim szerint pont megfelelő lesz kalóriában az amit leírtál. Cronometerben számoltam ki, jó szívvel ajánlom hogy használd, mert nagyon hasznos, és így majd nyomon tudod követni pontosan a mikrokat-makrokat. Egyébként szerintem a zsír bevitel picit magas a szénhidrát kárára, ne felejtsd el beiktatni a magas fehérjetartalmú teljes értékű gabonákat az étrendedbe. Illetve lenne egy ápró megjegyzésem, a fehérbab, csicseriborsó bár nagyon értékes táplálékok, de nem zöldségek, hanem hüvelyesek. Multivitamin tabletta nem kell ha változatosan eszel, de ezt is látni fogod ha cronometert használsz. 4 liter ásványvíz szerintem sok egy ekkora embernek, 2-3 liter bőven elég, hisz táplálékkal is viszünk be vizet, de ha crononetert használsz, ezt is látni fogod, hogy mennyit vittél be táplálékkal. Még egy apró észrevételem lenne, tofut maximum heti 3 alkalommal egyél, mert úgy az egészséges.

Ne felejtsd el, hogy hiába növeled a fehérjét, a szervezet nem gép, hogy mindent beépítsen, ellentétben azzal, amit a testépítők vallanak. Bár nem vegán, hanem vega vagy, de javaslom hogy kövesd valamenyik vegán testépítő youtube csatornáját, akár magyarul is találsz ilyet.

2021. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ötöshöz hasonlóan én is ajánlom a cronometert, illetve a vegán sportolók követését. Váli Tamás és Varga Balázs nagyon hitelesek, utóbbinak Fehérje mítosz című könyve alapmű a témában. :)
2021. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


“Jelenleg mérsékelt aktivitással van ennyi súlyod? És ha jól értem most igyekszel majd az aktivitásodon növelni testeddzéssel?“


Igen ez így van, néhány hete kezdtem csak el az edzést, de ezzel kapcsolatban lehet hogy még kikérem profi tanácsát majd, hogy jó e a terv....



Ezt nem tudtam a tofuról, hogy nem szabad mindennap enni, köszöszi hogy írtad... Akkor majd néznem kell valamit helyette, minimum 4 napra, ami vega.

2021. máj. 18. 21:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki és miért pontozhatott le, szerintem full hasznos a válaszod :/
2021. máj. 18. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Tofut a magas zsírtartalma miatt nem ajánlom én sem, de a hormonális problémáktól nem kell félni, ha nem eszel meg 2 kilót naponta.
2021. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
De ez 150-200ch kb nem? Annyival akarsz tomegelni? Mondjuk telitetlen zsir az van boven aminek 9kcal grammja nem 4 mint a chnak meg a feherjenek. Hogy jonnek ki a makrok ezzel az etrenddel?
2021. máj. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!