Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó edzésterv ez egy...

Mennyire jó edzésterv ez egy haladónak ?

Figyelt kérdés

Évek óta az alábbi módon edzek, két fajta napom van, amit 1 nap kihagyással váltogatok. Tehát hétfőn van egy A nap, szerdán B nap, majd péntek megint A nap, vasárnap B nap. Általában 1,5 óra alatt vagyok meg. A heti 3 edzés, ami fixen összejön, van hogy a 4. már új hétre csúszik.


Lábnapot nem tartok, egyrészt azért, mert amikor tartottam nem láttam fejlődést, másrészt a 4.en lakok és hétközben 1x még bringa túrázok is egyet.

Alapvetően azért álltam rá erre a 2 fajta napos edzésre, mert úgy vettem észre, ha nincs megedzve 2x egy izomcsoport / hét, akkor nem igazán látható a változás.


Pár infó rólam: 70 kg vagyok 172 centi, bicepsz kar átmérő 42, fekve nyomás max. 90 kg.


A nap: mell-bicepsz-hasazás

B nap: hát-tricepsz-vállazás-hasazás



2021. máj. 25. 14:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
Bringa túrázik a gyerek, minek így lábazni. Jogos 😂
2021. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként nem vagy haladó.
2021. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Megnézném én azt a lábat! :D
2021. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Haszontalan hülyeségeket mellőzzük légyszi. Ha nem haladó vagyok, akkor szerinted mi, kezdő ? 10 éve járok edzőtermekbe, nem vagyok szűz a dologhoz.
2021. máj. 25. 14:31
 5/43 anonim ***** válasza:
92%

Egy haladó nem kérdezi meg, hogy jó-e az edzésterve, ami egyébként nem is edzésterv csak egy sima felosztás. Ha edzéstervről beszélünk akkor ott leírjuk, hogy sorozatszám,ismétlés szám, stb.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, nem jó a felosztás szerintem, se haladónak, se kezdőnek, de ez csak az én véleményem.

2021. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem vagy haladó. A haladó nálam ott kezdődik, hogy szokott lábazni, de ez most mellékes. Egy haladó nem a gyakorikerdesek.hu-n kérdezősködik az edzéstervével kapcsolatban, hanem megkeres egy személyi edzőt, vagy egy tapasztaltabb testépítőt, esetlegesen egy versenyzőt, aki tud egyénre szabott választ adni.

Most mit vársz, mit mondjunk erre? Nem edzel lábra, nekem innentől elég nehéz komolyan vennem az edzéstervedet. Viccesnek tartom, hogy a hasazásnak ilyen kiemelt helyet biztosítasz, de nem edzed meg az alsótestedet. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy napon edzem meg a hátamat, a tricepszemet és a vállamat, aztán egy különálló napon a bicepszemet a mellemmel, mert szerintem ez nem egy okos felosztás, ráadásul ez a kavarás az izmok regenerálódásában is akadályozhat, de ha ez neked évek óta beválik, akkor minek szóljunk bele?

Ha viszont ez a felosztás ennyire beválik, akkor miért írtad ki a kérdést? Nem fejlődsz? Mert akkor biztos mégsem válik be annyira?

A diétád rendben van? Vagy a lábazás mellett a diéta sem fontos?

2021. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjátok, kár vele foglalkozni. Onnantól, hogy nem lábazik teljesen komolytalanná, és hiteltelenné vált.
2021. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

Én a hetediken lakom, ráadásul burkoló vagyok, úgyhogy a munkámból kifolyólag elég sokat guggolok-térdelek. Az én edzéstervemnek mégis része a lábazás. Akkor én csinálok valamit rosszul?

Troll vagy?

2021. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Azt a rohadt, ennyi önjelölt 1 bites idiótát régen láttam.

Na nézzük sorjában. Ugye a lábazáshoz, hogy valamit el is érjek eleve, 2x kellene edzenem egy héten, amire nincs időm, energiám. Ahogy említettem, de hát az olvasás értelmezése az ugye kimaradt, amikor edzettem, akkor nem láttam fejlődést. Elment egy csomó időm, elfáradtam stb... ezért leálltam vele.

A többi hülyeségre nem is válaszolok, csak jelentgetem.


Továbbá, a bicepsz-mell felosztás, illetve a hát-tricepsz felosztás teljesen normális, nem igazán értem miről beszélsz, számtalan testépítő oldalon le van írva.

2021. máj. 25. 14:48
 10/43 anonim ***** válasza:
83%
Valami itt nagyon nem stimmel, és szerintem ezt te is érzed. Lábazni tényleg kellene, másrészt a leírás szerint 10 év edzés után sem tudod kinyomni a testsúlyod másfélszeresét fekve (egyedül a fekvenyomást írtad be adatnak). Ha ez tényleg így van, akkor valamit sürgősen változtatni kellene a programodon (attól eltekintve is, hogy a lábazást be kellene iktatni).
2021. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!