Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó edzésterv ez egy...

Mennyire jó edzésterv ez egy haladónak ?

Figyelt kérdés

Évek óta az alábbi módon edzek, két fajta napom van, amit 1 nap kihagyással váltogatok. Tehát hétfőn van egy A nap, szerdán B nap, majd péntek megint A nap, vasárnap B nap. Általában 1,5 óra alatt vagyok meg. A heti 3 edzés, ami fixen összejön, van hogy a 4. már új hétre csúszik.


Lábnapot nem tartok, egyrészt azért, mert amikor tartottam nem láttam fejlődést, másrészt a 4.en lakok és hétközben 1x még bringa túrázok is egyet.

Alapvetően azért álltam rá erre a 2 fajta napos edzésre, mert úgy vettem észre, ha nincs megedzve 2x egy izomcsoport / hét, akkor nem igazán látható a változás.


Pár infó rólam: 70 kg vagyok 172 centi, bicepsz kar átmérő 42, fekve nyomás max. 90 kg.


A nap: mell-bicepsz-hasazás

B nap: hát-tricepsz-vállazás-hasazás



2021. máj. 25. 14:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
30%

Variáld az edzéstervet. Egyrészt a gyakorlatokat másrészt a felosztást. Ha a két napos bontásnál maradunk akkor is többféle módon szét lehet osztani. Hát mellé hol bicepsz, hol tricepsz, hol mell. Hol toló/húzó gyakorlatok, hol folyamatosan antagonista párosítások. Néha lehet csupán egyetlen napra összerakni a gyakorlatokat, amikor nagyobb izmokra kettő, kisebbekre egy gyakorlat megy, mindezt heti háromszor, ahogy eddig is...

Az, hogy nem lábazol végülis kutyát se érdekli. Mindenki maga dönti el, mit hogy merre. Van akinek akkora lóbaszó virgácsai vannak már attól ha a tévében futóversenyt néz, hogy optikailag nincs rá szüksége. Ha pedig a kardiód számodra megfelel, akkor a bicajozás untig elég.

2021. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%

Kiírsz egy kérdést aztán besértődsz, ha nem azt írják, hogy tökéletes minden. Ha nem edzed meg a lábadat heti kétszer akkor alig van változás, szóval inkább egyszer se edzed, tök logikus. Mindegy, ahogy érzed. 10 éve edzel, haladó vagy meg minden, de egy szimpla felosztásról kérdezel random embereket. Aztán a 2 hónapja edző Pistike beírja, hogy jóvanazúgy és örülsz a fejednek, hogy akkor jó minden.


Amúgy a felosztás nekem nagyon nem tetszik. Hát-tricepsz-váll-has alapból soknak tűnik, de ami még kevésbé tetszik az az, hogy a válladat, meg a tricepszedet gyakorlatilag 4x edzed, mert ugye azért mell napon is kap mindkettő. Nyilván nem annyira, de ez nekem már a regeneráció rovására menne.

2021. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
85%

Ha neked ez elég "lábedzésnek", akkor legyen. El tudom képzelni, hogy neked elég. Hobbista vagy, átlagon aluli formával, átlagon aluli adottságokkal, hiszen se a diétád, se az edzésterved, és valószínűleg a pihenésed sem túl hatékony. De ha hobbiból, a mozgás szeretetéért csinálod, és te ebben az egészben örömödet leled, még ha alapvető szabályoknak nem is felel meg ez az egész, akkor rendben van. Tényleg a te dolgod, a lényeg, hogy szeresd csinálni, okozzon örömet, óvd az egészséged, ne sérülj meg, és hasonlók. Az a része, hogy hiába edzetted a lábadat, mégsem fejlődött, az nem a lábedzés fölöslegességére bizonyíték, hanem a te hiányosságaidra, de ezt már leírták előttem is.

Ha a diétára sem figyelsz oda, akkor sok eredményre amúgy sem kell számíts, hiszen az edzés magában tényleg csak mozgásra jó, megfelelő étrend nélkül kevés a fejlődéshez, de ez megint csak a te dolgod. Az már legalább valami, hogy elmondásod szerint nem chipset eszel sültkrumplival (bár ez a kettő gyakorlatilag ugyanaz), de azért remélem ennél tudatosan állsz a táplálkozáshoz, mert ez magában nem sok.

Én csak azt a részét nem értem, hogy honnan ez az öntudat? Honnan ez a stílus? Hogy van képed így beszélni a neked segíteni akaró kommentelőkkel? Egyáltalán bárkivel hogy van képed így beszélni? Minek írtad ki a kérdést, ezt továbbra sem értem! Kiírtál egy felosztást, nem is egy edzéstervet, de te az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában, úgyhogy ezért nem hibáztatunk téged. Elmondtuk róla a véleményünket, erre te olyan minősíthetetlen kommenteket írtál, amikor trollkodásból is durva. Élvezed, ha a stílusod miatt csoportosan szétoltanak, vagy mi az oka a kérdéskiírásnak? Valójában te nem is vársz választ, mert nincs is kérdésed.

10 év edzés után több alázatot várna az ember! Kicsit olyan érzésem van minden miatt, mintha 10 éve csak takarítani járnál a konditerembe.

Csinálj mindent úgy, ahogy eddig! Neked ez teljesen jó lesz, neked ennyi bőven elég!

2021. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

23-as, a stílusról ? Na ácsi kisgyerek.

Te kezdtél itt el okoskodni, illetve a többi anonim nevét nem adó ökör támadó jellegűleg, lenézően. Alapvető fogalmakkal ember ? :D Az írásodról lerí, hogy csak okoskodsz. Az állitásaid önmagukat döntik össze, messziről sugárzik, hogy csak hergelni, okoskodni jössz ide, ahogyan a többi. Anatómiából semmit nem tudsz, de gyanítom, hogy az egyetem közelébe nem jártál.

"átlagon aluli formával, átlagon aluli adottságokkal, hiszen se a diétád, se az edzésterved, és valószínűleg a pihenésed sem túl hatékony."

Állítások halmaza, úgy hogy fingod nincs rólam. Igazából te vagy az a tipikus, 8 általánost végzett OKJ-s edző, aki itt 0-24 okoskodik. Figyelem már egy ideje a gyakoris kérdéseket, tele van hozzád hasonló 1 bites önjelölt idiótákkal, akik egyből ugranak arra, amikor valaki valamit rosszul ír le. Persze nagy részük a való életben egy senki.

A vicc az, hogy annyira sz*rul csinálok mindent, hogy elég jó formám van így is.

2021. máj. 25. 19:00
 25/43 A kérdező kommentje:

21-es, a gyakorlatokat variálom sokszor, azzal nincs baj. Itt az alap tézisem az volt, hogy heti 2x kell edzenem az izomcsoportokat, különben nem látszik az edzés eredménye. Ezt megcáfolhatja itt akármelyik OKJ-s edző, az én testem, én látom és tudom. Próbáltam korábban a jobban osztott napokat, de nem lett meg az eredménye. Nem elég az, hogy hétfőn van egy bicepsz mell nap, mert a következő hétfőre teljesen "leeresztek" az izomcsoportra.

A lábazás egyéni szoc. probléma, tele van a kondi "lábazós" emberekkel, akiknek évek óta pálcika lábuk van. Nem olyan könnyű abból bármit is csinálni, mint ahogy itt a Mr. Olimpiák előadják.

Nem sértődök be, de normálisan is le lehet írni, hogy heti 3-4 edzéssel mi a legjobb, nem pedig "hülye barom nem lábazik jézus mária" stílusban.

2021. máj. 25. 19:07
 26/43 anonim ***** válasza:
83%

nagyon örülünk a sikereidnek, kedves kérdező! hihetetlen, hogy pocsék edzésminőséggel, pocsék táplálkozással, nulla hozzáértéssel, és hatalmas egóval ilyen elképesztő formát tudsz fenntartani. 10 év alatt ennyi mindent elértél a sportban? lenyűgöző, gratulálok! más 11 év alatt sem képes elérni ezt a fizikumot, amit te. napi 10 ezer lépés és még biciklizgetsz is? biztosan bika combjaid vannak, bárcsak láthatnám őket.

ilyen tehetséggel miért nem kezdesz el versenyezni, de komolyan? te normális edzésterv és diéta nélkül is olyan izomzatot tudnál építeni, amivel profi kártyát szerezhetnél. én a helyedben elgondolkoznék rajta, szüksége lenne ennek az országnak egy nemzetközi hírű testépítő tehetségre!

2021. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Pocsék táplálkozás, újra kérdezem, te itt laksz nálunk, vagy látod h mit eszem ? Ezt a profi kártyát sem igazán értem, nagyon beragadt ez a lemez.
2021. máj. 25. 19:11
 28/43 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igaza van a 26-osnak. Vicc, hogy Magyarországot holmi Molnár Péterek, Bereczki Krisztiánok, meg Király Lászlók képviselik a body building tekintetében. Bezzeg te, te diplomás csődör, te élsportoló szakember, te szerény géniusz, te rejtőzöl az ismeretlenségben. Ahelyett, hogy megmutatnád penge formádat a nagyközönség előtt. Ilyen kiállásokra, ilyen stílusra, ilyen személyiségű sportolókra van szükség a mai világban. Árad belőled a tisztelet a sport felé, a világ felé!

Én a helyedben tényleg elgondolkoznék azon, hogy benevezzek egy bajnokságra. Egy kicsit ráfeküdnél a dolgokra, beiktatnál egy C napot is, az lehetne mondjuk alkar-csuklya-mell felosztású. Napi 10 ezer lépés helyett 15 ezret hajtanál végre, meg egy kicsit komolyabbra vennéd a bringázást is, aztán egy Tóth Dani vagy egy Kathi Béla a közeledbe sem érne.

2021. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%
várjatok csinálok popcorn-t.
2021. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
82%

Elmondod nekünk, hogy miért írtad ki ezt a kérdésnek nem nevezhető valamit? Csak ezt az egyet mondd el nekünk, ezt az egyet indokold meg!

Ha ennyire tapasztalt vagy, ennyire iskolázott vagy, akkor végülis miért a gyakorikerdesek.hu-n érdeklődsz az edzésterved (mellesleg felosztásod) felől?

Próbálok úgy tenni, mintha nem venném észre, hogy csak szándékosan trollkodsz, szándékosan provokálsz, szándékosan generálod a feszültséget.

2021. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!