Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó edzésterv ez egy...

Mennyire jó edzésterv ez egy haladónak ?

Figyelt kérdés

Évek óta az alábbi módon edzek, két fajta napom van, amit 1 nap kihagyással váltogatok. Tehát hétfőn van egy A nap, szerdán B nap, majd péntek megint A nap, vasárnap B nap. Általában 1,5 óra alatt vagyok meg. A heti 3 edzés, ami fixen összejön, van hogy a 4. már új hétre csúszik.


Lábnapot nem tartok, egyrészt azért, mert amikor tartottam nem láttam fejlődést, másrészt a 4.en lakok és hétközben 1x még bringa túrázok is egyet.

Alapvetően azért álltam rá erre a 2 fajta napos edzésre, mert úgy vettem észre, ha nincs megedzve 2x egy izomcsoport / hét, akkor nem igazán látható a változás.


Pár infó rólam: 70 kg vagyok 172 centi, bicepsz kar átmérő 42, fekve nyomás max. 90 kg.


A nap: mell-bicepsz-hasazás

B nap: hát-tricepsz-vállazás-hasazás



2021. máj. 25. 14:12
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Felesleges a provokáló kommenteket jelentettem.
2021. máj. 25. 19:34
 32/43 anonim ***** válasza:
82%
ha haladó lennél, tudnád. amúgy kellene bele láb edzés is
2021. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
83%
Már leírtuk neki pár százszor ugyanezt, ne vesztegesd Mr. Diplomára az idődet. A csávó vérprofi, tudja mit kell tennie.
2021. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
jelentve az összes provokátor, aki 2 ember aononim 4 csillag, anonim 4,5 csillag
2021. máj. 25. 20:59
 35/43 anonim ***** válasza:
83%

Szerintetek feltűnt neki, hogy legalább 6-8 ember ír neki itt kommentben és senki sincs ugyanazon a véleményen mint ő?


Tipikus "Mindenki hülye, csak én nem!" mentalitás...

2021. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem provokációból, trollkodásból, betegességből, vamzerkodásból és csillagszámlálásból szerzett diplomát!
2021. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
83%
Neharagudj de a 15 éves öcsém jobban ért hozzá 2 hét edzés után mint te 10 év alatt
2021. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem bárki 15 éves öccse jobban ért a testépítéshez, mint a kedves kérdező...

Nem attól haladó az ember, hogy már 10 éve edz. Lehetsz 20 év kondizás után is kezdő, ha az edzés és a táplálkozás alapszabályaival sem vagy tisztában. Sőt, lehetsz fél év kondizás után is haladó, ha azalatt a fél év alatt sikeresen elsajátítottad az edzés, az étkezés, a bemelegítés, a nyújtás és a regeneráció alapjait. Igazából annyiból állna az egész, hogy elolvasnál két szakirodalmat, meg beszélgetnél egy tapasztalt testépítővel (akár egy versenyzővel, akár egy jó személyi edzővel), és képbe is kerülnél. Sokat segítene a haladóvá váláson, ha nem az inkompetens haverjaidtól, kamu YouTube videókból és Nők Lapja cikkekből informálódnál.

Ott van Király Laci, aki már 17 évesen színpadon állt, junior kategóriában, egy-két év edzés után. Rá nyilván nem mondhattuk volna 17 évesen se, hogy kezdő. És itt van a kedves kérdező, aki 10 év után is olyan ökörségeket ír, hogy az lehengerlő. Persze lehet, hogy troll, de akkor nem túl ügyes, ráadásul én trollkodásból sem mernék ekkora zagyvaságokat írni, mert félnék, hogy pokolra kerülük.

2021. máj. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
83%

csak egyetérteni tudok az előző válaszolóval.

nálunk a konditeremben több olyan csávó is van, aki már akkor évek óta odajárt, amikor én 7 esztendeje elkezdtem. ezalatt a 7 esztendő alatt ezek a csávók semmit sem változtak, ugyanúgy néznek ki. nulla értékelhető fejlődés, nulla értékelhető eredmény, nulla értékelhető forma, mert nem edzenek hatékonyan és nem táplálkoznak helyesen. ők nyilván azt hiszik, hogy ez nincs így, pedig így van. na ilyen embernek tűnik a kérdező is.

na most akkor ki a kezdő? az, aki egy év alatt felépít egy erős kis fizikumot, mert megtanult edzeni, jó a diétája és megfelelően pihen? vagy az, aki 10 év "edzés" után is keveri a fogalmakat, semmilyen dietetikai ismerettel nem rendelkezik és nem edzi az alsótest izomcsoportjait, mert napi 10 ezer lépést megtesz?

2021. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan!

Amúgy napi tízezer lépésre hivatkozva nem lábazni elég viccesen hangzik, még egy troll szájából is. Napi tízezer lépésnek minden ember életében alapnak kéne lennie, ez az egészségügyi minimumhatár a mozgás tekintetében. Még a 60 éves anyukám is megtesz napi tízezer lépést.

Ha mindenki erre a baromságra hivatkozna, akkor senki sem lábazna egy konditeremben. De szerencsére nem mindenki olyan egyetemet végzett professzor, mint a tisztelt kérdező.

2021. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!