Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudja a plank helyettesíteni...

Tudja a plank helyettesíteni a hasprést, felülést?

Figyelt kérdés
Ha valaki csak plank gyakorlatokat végez (elől, oldalt), akkor nem szükséges hasprést s csinálni, a kettő egymással megegyező hatású? És időben is hasonlóak, azaz 2 perc plank eredménye, hatása kb. = 2 perc haspréssel?
2021. júl. 1. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A plank összetett izommunka, ahol akár ki is tudod hagyni a hasizom munkáját. Mindemellett statikus, tehát az erő-állóképességed fog fejlődni. A hasprésnél nem tudsz alibizni, illetve dinamikus gyakorlat. Maximális erő és erő-állóképesség fejleszthető vele, céltól függően. Felülésekről meg annyit, hogy többet rombol mint amennyit segít, mert megterheli az alsó gerincszakaszt. Az már csak tippmix, hogy kinek lesz tőle baja vagy kinek nem.
2021. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Ahh. Hasra ink haspres, labemeles. Plank az ink allokepesseg... izmos nem leszel tole
2021. júl. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzem nagyon a hasamat plank közben, viszont a mélyebb törzsizmokat körben jól megerősítette. Nem is annyira az erőmön vagy a külsőn, inkább a tartásomon érzem a hatását.
2021. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én régen úgy voltam vele, hogy nem kell hasazni, elég összetett gyakorlatokat végezni, max néha plank. Ennek meg is volt az eredménye: leszálkásítottam, lapos volt a hasam, de elég gyatrán látszódott a hasizmom. A hasprés és a lábemelés jó, de: a lábemelés elég nehéz lendület nélkül, és ott mindenképp fognak dolgoznak a csípőhajlító izmok, ami nem baj, csak ezt érdemes figyelembe venni. A hasprést pedig az emberek nagy része elég kis mozgástartományon csinálja. Pont az lenne a lényeg a statikus gyakorlatokkal szemben, hogy megnyújtod az izmot. Ezért érdemes negatív padon végezni a hasprést, de egy mezei fitball is jó erre a célra.
2021. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 2. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!