Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Azt mondják kiépíteni nehezebb...

Azt mondják kiépíteni nehezebb mint fenntartani a kidolgozott testet na akkor ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz fenntartani egy tényleg szépen kiépített férfi testet ami azért elég izmos kockás minden de nem az a csúnya bodybuilder test! Hanem pl ami van a filmekben is?

És alapból mennyi idő megy rá naponta valamint milyen étkezési szabályok?

Főként azért is érdekelt mert láttam neten reakció videokat (tiktok) ahogyan nyaladzanak a lányok de valamiert az ilyen pasik legtöbb esetben szinglik mind és ha van tartos kapcsolatuk akkor szépen vissza fejlődnek akár pocakosodnak is… legalábbis ezt tapasztaltam



2021. júl. 11. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

"És alapból mennyi idő megy rá naponta valamint milyen étkezési szabályok?"


Az egész nap kb. Olyan étkezési szabályok vannak ami egy evési zavarral is felér.

2021. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Genetikafüggő is, van aki könnyebben tud tartani egy jó formát. De azért alapvetően elmondható, hogy könnyebb fenntartani egy izomtömeget, mint felépíteni (ahhoz, hogy építs, gyakorlatilag fel kell borítani a homeosztázist, ahhoz, hogy megtarts egy állapotot már nem feltétlenül kell olyan nagy stimuláció, vannak is kutatások arról, hogy kisebb volumennel is fennmarad az izomtömeg). Szerintem ilyenkor inkább azt nehéz elérni, hogy ne zsírosodj, meg ugye a motivációval lesz gond. De szerintem ez inkább igényesség kérdése. De csak esztétikai célból edzeni, naturál "nem csúnya bodybuilder" szinten ilyen szempontból eléggé zsákutca. Aki nem akar szétfolyni, és csak szinten tartani akar, az keressen magának egy sportot és mellette edzen hetente párat súlyzóval is, lehetőleg úgy, ami a sportját is támogatja, mert ha sehova nem vezet amit csinálsz, akkor nyilván abbahagyod, ilyenkor nem kell csodálkozni, hogy elmegy a forma. Kinek van kedve úgy edzeni, hogy nem fejlődik, cserébe még a dopaminhintát sem hajthatja kajálással?
2021. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kb erre gondoltam

[link]

2021. júl. 11. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire felépítesz egy natúr max közeli fizikumot, az jó 5 év megszakítás nélküli (néha (fél évente) 1-1 hét belefér, de több hetes megszakításokkal nem fog menni) kemény, tudatosan felépített edzés, mellette tudatosan tervezett étkezés. Azon idő alatt amíg felépíted a fizikumod kiismered magad, rájössz hogy a te tested milyen edzéstervre, gyakorlatokra reagál a legjobban, és az étkezési szokásod is kialakul, szintén kell benne tapasztalat, hogy tudd, mikor mit engedhetsz meg magadnak, mi az amitől fejlődsz, hogyan kajálj olyan helyzetben mikor drasztikus a fizikai terhelés, és hogy akkor, amikor napokig, vagy hosszabb ideig nincs terhelés. Egy idő után rutinná válik. Onnantól kezdve hogy ez rutin szerű, és meg van az az izomtömeg amivel tudsz dolgozni, én azt mondom hogy megtartani könnyebb.

Viszont, a folyamatos fenntartás is figyelmet igényel. Pl. amit említettél, párkapcsolat. Hogy ha olyan a párod, aki szintén hasonló módon él, edz, étkezik, akkor egy fokkal könnyebb kivitelezni. Fontos hogy a párod partner legyen benne, olyan szinten is, hogy a főzésben is együttműködik veled. Az én exem is sportos leányzó volt, sőt többet sportolt mint én, de a napi ételkészítésben egyáltalán nem volt partner. Ha csináltam kaját, ő evett/vitt belőle, ő nem csinált kaját, csak néha hétvégén összedobott egy ebédet. Amivel nincs igazából gond, csak 2 ember helyett úgymond testépítés tiszta minőségben főzni már egy fokkal megterhelőbb, mint ha csak magadra főzöl. Anyagilag is. De még ekkor is igényel némi önkontrollt az, hogy minél kevesebb szutykot egyél, és meglegyen a heti edzés mennyiség.

Ha számszerűsíteni kellene az idő igényt (az edzés, a rendszeres bevásárlás (nem mindent tudsz fagyasztani, illetve nem minden áll el a hűtőben), az étel elkészítése heti 2-3 alkalommal, az edzés által generált plusz mosás-teregetés), akkor azt mondanám hogy napi 2 óra az, ami ezzel elmegy.


Az pedig hogy valaki hízik-e egy párkapcsolat alatt, csak rajta múlik. Én az előző kapcsolatom első 2 évében tartottam magam, utolsó 2-ben nem. Bár ennek nem közvetlenül kapcsolati okai voltak, teljesen más jellegű. Azóta ugyan úgy élek csak egyedül, van energiám normális mennyiségben edzeni, főzni munka és tanulás mellett is. Most a másik félre nincs időm. :D De hát ez ilyen, arra van időd amire szeretnéd.

2021. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tény, hogy könnyebb szintentartani egy formát edzés terén. A kajára viszont ugyanúgy oda kell figyelned, számolva azzal, hogyha szinten tartasz, kevesebb kalóriát égetsz az edzéssel,mert ugye nem annyira kemény.
2021. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!