Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szedhetem már a kreatint,...

Szedhetem már a kreatint, vagy teljesen felesleges még?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy nagyobb fogyáson estem át, kb 36kg ment le rólam.

170 cm és 72 körül mozgok jelenleg.

Hallottam a kreatinról, hogy elég hasznos dolog, csak nem tudom, hogy szedhetem-e, vagy még hanyagoljam?


A testsúlyommal már megvagyok elégedve, ez a 72kg nekem mondhatni megfelelő fogyás után, ennél lejjebb már csak maximum 70-ig mennék le.


Ilyen esetben mehet a kreatin? Tehát úgy, hogy van még rajtam pár kg felesleg, viszont nem vészes.

Illetve, úgy, hogy nem híznék, hanem csak szintentartásnyit ennék kezdésnek pár hónapig, mert nem szeretném egyből megnövelni a kalóriát, mert abból sok jó dolog nem hiszem hogy ki fog sülni.



Tehát, mehet a kreatin, vagy így, hogy nem híznék hanem csak szintentartanék teljesen értelmetlen?



2021. júl. 19. 19:28
 1/10 anonim válasza:
51%

Vigyázz a kreatinnal, ha nem jól kajálsz mellette akkor be fog kicsit tömegelni.

Súlyzós edzésnél érezni fogod a hatását, ha nem érzed teljesen felesleges.

2021. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mi számít nem jól kajálásnak?

Jelenleg ~40g zsír

~130-160g szénhidrát

~180g fehérje naponta.

Vagy nem makrók alapján lehet rossz az étkezés?

2021. júl. 19. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Vízfejű leszel tőle, én nem szeretem
2021. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog "betömegelni". Vízesít, az tény. De azt mindenféle étrend mellett, tehát több vizet fog megkötni a szervezeted, ez látszódni is fog, illetve a mérleg is mutatja majd. Diéta során is lehet kreatint szedni. De akkor majd az első pár héten ne lepődj meg, hogy "megállt a fogyás", mert nem állt az meg, csak víz jött föl egy kicsi.
2021. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Több vizet kötnek meg az izmok, ezért teltebbnek tűnnek.
2021. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem vizesít hanem az izomsejt tárol több vizet
2021. júl. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Igen, pontosan ezt hívjuk vizesítésnek.

Amúgy ajánlom ezt az írást a témában: [link]

2021. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Aki "vízesedik" annak a bőr alatt győlik a víz, tehát a kreatin nem "vízesít"...

2. A kreatin az izmokban tart vissza vízet, ez nem vízesedés. Emiatt nagyobbak a sejtek, több tápanyagot tudnak felvenni, ez megnöveli a fehérjeszintézist


Egyebként több foszfokreatin -> több atp (energia)

Persze a vegtelenségig nem fokozza az energiát...

Napi 4-5gramm pótlásba mehet, de nem muszály...

Én csak ciklikusan látom értelmét, ugyanis, ha minden nap szeded, akkor nem látod a hasznát... ciklikusqn viszont a feltöltő szakaszokban kimondottan érzed az erő/energiatöbbletet magadban.

Pl nem 11×nyomom ki a 120at, hanem 15×.

Én speciel kb 3 havonta valtok tömegelés és szálkásítás közt mert piszok gyorsan jön rám a zsír is, a tömegelés fázisban mindig megy kreatin is.

2021. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Speciel speciálba speciális hülye vagy kisfiam
2021. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért is?
2021. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!