Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ismétlés/sorozatszámot...

Milyen ismétlés/sorozatszámot kell használni ezeknél a gyakorlatoknál?

Figyelt kérdés

Fekvenyomás


Felhúzás


Guggolás


Ezeken kívűl minden másra pl. lehúzás mellhez, letolás csigán stb.


2021. júl. 23. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom figyelmedbe:


[link]

2021. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, gyorsan végigfutottam. Találtam a klasszikus 4x8-as felosztást amihez még írták is, hogy nagyon jó főleg kezdőknél. A maximális izomnövekedéshez.


Csak arra nem találtam választ, hogy ezt mindegyik gyakorlaton alkalmazhatom? Felhúzásnál pl. nem sok ez?

2021. júl. 23. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

#2


Felhúzásnál én nem vetem meg a magasabb ismétlésszámot, de nyilván azzal lassabban (és kevésbé) erősödik az ember. Viszont a felhúzásnál azt javaslom, hogy hagyj mindig egy-két ismétlést a "tárban", és a szigorú szabályosságra koncentrálj, mert könnyű egy rossz ismétlésnél megsérülni (ma pont volt egy sérves kérdés, arra szintén válaszoltam). Azt mondom, csináld azt, ami neked működik, és 100%-ig biztonságos.

2021. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azért mondom, mert van amelyik edzéstervben 1x5 deadlift van, ahhoz képest ez gyilkos. Guggolásnál meg fekvenyomásnál, és a többi gyakorlatnál elképzelhető, de ezzel kapcsolatban bizonytalan vagyok.
2021. júl. 23. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Én nem megyek felhúzásnál kb. 75% fölé. Nyilván hatékonyabb az 1x5 (ami kb. a 85%-kal megy), de ott nagyon jó forma és rutin kell, hogy teljesen biztonságos legyen. Nekem annyit nem ér, de ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy bevállaja-e az ilyen "top set"-eket.

2021. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te hogy szoktál felhúzni ? Hány sorozat hány ismétlés ? Én tuti nem fogok maxoz közel táncolni, inkább fejlődök lassabban.
2021. júl. 23. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


10 ismétlés alá nem szoktam menni. De itt is vigyázni kell, mert több ismétlésnél jobban elszállhat a forma. Úgyhogy csak okosan.

2021. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!