Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elmagyarázná valaki nekem...

Elmagyarázná valaki nekem hogy szkanderben az egyik versenyző beledől és nem csak a karját használja akkor az miért szabályos?

Figyelt kérdés

A karbirkózásról azt gondoltam csak a karok birkóznak egymás ellen nem?


[link]


2021. júl. 25. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok járatos a témában. De tudtommal a versenyzők már eleve nem ülnek és lényegében az egész testüket használják:

https://www.youtube.com/watch?v=0mZzvSdi1rs

2021. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bele lehet dőlni, sőt "csuklózni" is lehet.
2021. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne kettéválasztani az amatőr (kocsmai) szkandert és a profi szkandert. Előbbi jellemző az iskolákban, baráti társaságokban, esetleg edzőtermekben és egyfajta erő összemérésre használják. utóbbi pedig egy hivatalos sport, aminek vannak jól körülírt szabályai és ott sokkal nagyobb szerepe van a karon kívül más izomcsoportoknak, sőt a technikának is.
2021. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétan minden lehetséges a profi szkanderben, amig a könyök lentmarad az asztalon.

Egy példa, és meglátod, hogy mindent lehet: Ha megnézed Michael Todd-ot, a fent linkelt videóban benne is van. Ő alkalmazza a King's Move technikát, ami arról szól, hogy lemegy ameddig csak bír, de könyöke az asztalon marad, és így is szabályos. Bár sokan ezt nem tartják szabályos technikának, de hivatalosan működik.


Más a kocsmai szkander, ahol már azért is szólnak ha "csuklózol", pedig pont az az egyik lényeg, hogy milyen erős csuklód, hogyan támadod meg ellenfél csuklóját, ujjait.

2021. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te beszélsz, az az amatőr szkander. Ott valóban leginkább a karok birkózásáról van szó, ellenben a profi szkanderral, ami teljesen más.
2021. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!