Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tricepszet nem érdemes edzeni?

Tricepszet nem érdemes edzeni?

Figyelt kérdés

Mindig pénteken edzem meg, de hétfőn még érzem az edzést a tricepszemben ezért nem tudok olyan jól melledzést csinálni miatta mert a fekvenyomásom gyengébb emiatt?


Nem kell tricepszet edzeni?


2021. aug. 2. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
de
2021. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
De kell, miert nem rakod egy napra a mellezes utan?
2021. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2


Mert már ki van merülve a tricepszem mellezés után. Nem tudnék tolódzkodni de szűk fogással fekve nyomni sem

2021. aug. 2. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Akkor ne edz külön tricepszre. Nekem is kap bőven fekvenyomásból és vállbólnyomásból. HA neked is elfárad és másnap ráedzzel, nem lesz ideje regenerálódni.

Én mell-váll napon csináltam eddig 2 széria fejfölötti tricepszet, de ezt is elhagytam a héten, mert éreztem, hogy ez már sok tricepsznek

2021. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom kezdo vagy ha 3 napig izomlazas a trinyo. Majd belejosz.. mindenre kell edzeni
2021. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4


Igen, az én dilemmám is pont az volt, hogy vajon elég-e neki amit kap mell és váll edzésekor, vagy kell külön edzeni is.

2021. aug. 2. 12:39
 7/11 MadSeal ***** válasza:
60%
Tricepszre az első 1-2 évben bőven elég heti 2-3szor 4-5 széria sima fekvenyomás és 1-2szer 3-4 széria szűknyomás. Effektívebb lesz az edzésed. Külön extra volumen munkát én már csak a későbbiekben adnék csak hozzá (koponyatörés, csigás lehúzás stb.), ha már láthatóan le van maradva (genetikai okoknál fogva) a tricepszed a melledhez vagy vállaidhoz képest.
2021. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Azért az barokkos túlzás szerintem hogy nem kell edzeni egyáltalán rá, tekintettel arra, hogy a karod átmérőjét alapvetően a tricepsz határozza meg. Ha erre nem edzel akkor bicepszre sem kell.

Ha olyan szinten bedurrantod fekvenoymásssal a tricepszed hogy az miatt napokig izomlázad lesz akkor valami nem okés a kivitelezéssel

2021. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Igen, az én dilemmám is pont az volt, hogy vajon elég-e neki amit kap mell és váll edzésekor, vagy kell külön edzeni is."

4-es vagyok. Ha úgy érzed, h sok, akkor ne csináld. Úgyis látni fogod hamar, ha kell külön tricepszre pár gyakorlat. Én ezért rakom egybe a mell-váll-tricepszet, hogy egy nap kapjon mindegyik, utána tudjanak pihenni

2021. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Összetett gyakorlatokkal is lehet korrekt karokat építeni mert szinte az összes mell és váll gyakorlaton sok részterhelést kap a tricepsz,ez igaz a bicepsznél is hátgyakorlatokra.

Szerintem inkább az a baj hogy -valószínűleg- külön napon edzed a karodat és úgy tényleg sok lehet,kezdőként 1-1 izolációs gyakorlat is elég tricepszre és bicepszre úgy hogy az összetett gyakorlatokra koncentrálsz,nem kell 3-4 gyakorlat egy napra mint a szteroidos insta workout-okban.

2021. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!