Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Széles hátizomra melyik...

Széles hátizomra melyik evezés jó?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az egykezes evezés súlyzóval nagyon jó. De fontos, hogy egyszerre egy oldalt csinálj, mert akkor nyúlik meg igazán a széleshát.
2021. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az összesnél kap terhelést. Én is az egykezest csinálom, mert azt érzem a legjobban, valakinek meg a kétkezes, T rudas vagy gépes evezés jó. Ki kell próbálni. Úgyis az a gyakorlat lesz a leghasznosabb, amit a legjobban érzel és amit a legjobban szeretsz. Akkor is, ha a ,,tudomány" mást mond.
2021. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében akármelyik jó,szerintem nincs olyan evezés ami nagy előnnyel indulna.Talán az egykezes súlyzós evezés mert egy kézzel nagyobb a mozgástartomány,viszont ez nem fog olyan nagy súllyal menni és kétszer annyi szettet kell csinálni.

Az fontos széles hátizomra hogy minél közelebb tartsd a karodat a testedhez mert akkor jobban dolgozik,ha kifele néz akkor hát felső részén lévő izmok dolgoznak jobban.

2021. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig mellhez húztam azzal szépen fejlődött. Akkor ne is cseréljem le ?
2021. aug. 4. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát te evezést kérdeztél. A mellhez húzás az nem evezés, de, ha neked attól szépen fejlődik akkor maradhat. De mondjuk én hozzáadnék valamiféle evezést, mert a hát nem csak a széleshátizomból áll. Ott van a felső hát, középső hát azok inkább az evezésekből kapnak. Mindkét mozgásmintára szüksége van a testnek, hogyha azt akarod, hogy teljes hátad legyen.
2021. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Döntött törzsel evezek még. Ez a kettő így elég ? Felhúzni is szoktam.
2021. aug. 4. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja. Én is úgy edzek, hogy mellhez húzás, döntött törzsű evezés rúddal meg felhúzás. Plusz még hozzá szoktam adni döntött törzsű oldalemelést, de azt hátsóvállra csinálom. 1es és 5ös vagyok.
2021. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És neked mennyire vált/válik be ?
2021. aug. 4. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Attól még, hogy nekem bevált neked nem biztos, hogy be fog, de a mellhez húzásba én személy szerint lassan fejlődők, viszont a döntött törzsű evezésben fél év alatt kezdtem és több, mint 20 kilót erősödtem benne. Azóta többet is és a gáz az az, hogy sokkal több súlyt tudok bennem mozgatni, mint fekvenyomásba (Ezt csak azért írom, mert antagonista gyakorlatai egymásnak.) most azóta kicsit belassult benne a fejlődésem, de kedvenc hátgyakorlat kb. 1 éve kezdtem és már +32,5 kg megy. Csinálom sima fogással is meg bicepsz fogással is. A felhúzást annyira nem csinálom, csak heti 1x szoktam ott viszonylag jól fejlődők.
2021. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!