Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 éves vagyok. Megállok a...

17 éves vagyok. Megállok a növésbe, ha nagy súllyal edzem ?

Figyelt kérdés
Lehet már elkéstem, mert egy ideje már kondiba járok, de nem fogok megállni a növésben ha nagy súllyal edzek pl 120kg+ guggolás ???

2021. aug. 4. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezzel csak a vázadat tudod tönkretenni.
2021. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha szabályosan csinálod ésszel és nem erőlteted meg a gerincedet akkor elvileg nem. De azért guggolásnál, felhúzásnál meg a többi alapgyakorlatnál érdemes súlyemelőövet használni, mert megvédhet a lesérüléstől.
2021. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem állsz meg a növekedésben, de nagyon figyelj, hogy helyesen csináld a gyakorlatokat, mert gerincsérvhez is vezethet ha rossz a techinkád.
2021. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem állsz meg, de én 16 éves koromtól rep maxoltam, meg is lett az eredménye. A derekam gatya 32 évesen.
2021. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az hogy a vázamat tönkreteszem ?
2021. aug. 5. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezet nem arra lett kitalálva, hogy nagy súlyokat emeljen...
2021. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van a 6-os válaszolónak, az emberi szervezet tényleg nem erre lett kitalálva.

A kőkemény nagy súlyos edzéssel csúnya dolgokat lehet begyűjteni. Például derékfájás, sérv esetleg.

Lehet sokan hülyeségnek tartják, de inkább eddz 12-15 ismétléssel és ritkán nyomj csúcsot, azaz "maxolj".

120 kg+ guggolás meg sem a legjobb ötlet 17 évesen.

A növésben viszont megállni nem fogsz.

2021. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Soha nem maxolok, 5 felett vannak az ismétlések és minidig úgy, hogy marad 1-2 a tárban. Így jó vagy így is, lefogok sérülni?
2021. aug. 5. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan súllyal eddz amivel legalább 8 megy, ha nem akarsz nagyon visszavenni a súlyból. Ez egy kompromisszumos verzió. Nem is olyan kevés, mint az 5-6, de nem is olyan sok mint mondjuk a 12-15, amit már néhányan lehet, hogy soknak tartanak.

Meg arra figyelj, hogy ha már fáradt vagy, akkor gyakorlat közben romlik a forma, mert ahogy egyre fáradtabb vagy, egyre nehezebb tartani a helyes kivitelezést és ilyenkor szokott bejönni a sérülés.

Például felhúzol, utolsó széria van és véletlen mondjuk begörbítesz és kész egy gerincsérv akár.

2021. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!